pobrane
linie069

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 

"Geografia po angielsku"

 

                    W dniu 10 czerwca 2018 r. już po raz siódmy odbył się Gminny Konkurs "Geografia po angielsku". Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do rozwijania zainteresowań oraz poszerzanie umiejętności z języka angielskiego i geografii. W szranki stanęło 18 uczniów, którzy zmagali się z niełatwym materiałem oraz specjalistycznym słownictwem. A oto laureaci konkursu:

 
I miejsce: Łukasz Wójcik, kl. III OG
 
II miejsce: Szymon Grzeszczak, kl. 8 SP
 
III miejsce: Jędrzej Zaborski, kl. 8 SP
 
Wygranym, jak i wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.
 
Organizatorzy

 

Julia Kańczugowska ucz. kl. VIIa zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Historycznym " 450 lat Unii Lubelskiej".                 

 

n-l Magdalena Konopczyńska

 

38. Mały Konkurs Recytatorski
 
 24.05.2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się etap powiatowy 38. Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica naszej szkoły, Magdalena Sochan z kl. Vb znalazła się wśród 51 uczestników, laureatów eliminacji gminnych. Dziewczynka w turnieju powiatowym zdobyła wyróżnienie i otrzymała nagrodę. Gratulujemy.

Liliana Rosiecka

XIV Festiwal Piosenki Religijnej i Poezji Śpiewanej

W dniu 22 maja 2019r. cztery uczennice naszej szkoły uczestniczyły w festiwalu piosenki dedykowanym pamieci Świętego Jana Pawła II, który zorganizowała SP w Strzeszkowicach. Amelia Jakubowska z klasy IIIa zajęła trzecie miejsce w kategorii klas I-III, Malwina Mróz z klasy IVa zajęła trzecie miejsce w kategorii klas IV-VI, a Agnieszka Niezgoda z klasy VIIIc zajęła drugie miejsce w kategorii klas VII-VIII i III kl. gimnazjum. Uczennicę klasy trzeciej przygotowała do konkursu wychowawczyni Anna Drewniak-Janczarek, uczennice klas starszych pracowały pod kierunkiem p. Barbary Pałki. 

„Miejscowość mojej gminy w legendzie”

           20 maja uczniowie klas ósmych w składzie: Pola Kidaj, Urszula Kosidło, Zuzanna Kowalczyk, Agnieszka Niezgoda, Kacper Baran, Jakub Bartoszcze, Jakub Mikuła, Jakub Rola brali udział w konkursie teatralnym „Miejscowość mojej gminy w legendzie”. Konkurs został zorganizowany przez szkołę w Krężnicy Jarej. Nasza młodzież zdobyła wyróżnienie.

 

M. Nowacka

 I. Szkolny konkurs ortograficzny dla klasy IV - VIII odbył się 17 maja 2019 r.

 

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
 
Dominika Sarnecka kl. VIIIc
 
Amelia Kurowska kl. VIIIb
 
Patryk Bielecki kl. VIIIa
 
Antonina Selegrad kl. VIIa
 
Szymon Zięba kl. VIIb
 
Anna Samoszczuk kl. VIc
 
Amelia Czyżewska kl. VIb
 
Iga Kowalska kl. VIa
 
Szuster Kacper kl. Vc
 
Aleksandra Lasek kl. Vb
 
Kowalska Natalia kl Va
 
Franciszek Mazurek kl IVc
 
Aleksandr Barwiak kl. IVb
 
Aleks Cielma kl. IVa
 
Na poziomie poszczególnych klas I miejsca zdobyli:
 
Dominika Sarnecka, Szymon Zięba, Amelia Czyżewska, Aleksandra Lasek, Aleks Cielma
 
M. Nowacka

 

 
 
Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie stołowym 

 Zakończone w Bilczy k. Kielc Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie stołowym pozostaną w naszej pamięci, ze względu na najlepszy w karierze wynik  Patryka Bieleckiego i Artura Słomki. Patryk zdobył swoje dwa pierwsze medale Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej zajmując: III miejsce indywidualnie, II miejsce w deblu w parze z Mateuszem Żelengowskim (KU AZS UZ Zielona Góra).  Patryk został powołany do kadry POLSKI i będzie reprezentował nasz kraj na zawodach międzynarodowych.

  Artur zajął najwyższe miejsce w karierze XXXIII miejsce indywidualnie IX miejsce grze drużynowej razem z Patrykiem. Serdeczne gratulacje dla zawodników, ale przede wszystkim dla trenerów Roberta Bieleckiego oraz Tomasza Słomki, dla których ten sukces jest ukoronowaniem kilkuletniej pracy w ramach działalności klubu.

 Patryk Bielecki i Artur Słomka, trenerzy Robert Bielecki i Tomasz Słomka oraz zawodnicy KS HEKSA Niedrzwica Duża byli gośćmi apelu zorganizowanego dniu 15.05.2019. Apel był poświęcony promocji tenisa stołowego oraz nagrodzeniu Patryka i Artura za wybitne osiągnięcia sportowe. Chłopcy:PATRYK BIELECKI, ARTUR SŁOMKA, KACPER POLESZAK będą reprezentowali naszą szkołę w grze drużynowej na: OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ZIELONA GÓRA – DRZONKÓW 29-31. 05. 2019

XLII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM dla szkół podstawowych.

Drużyna naszej szkoły Michał Wojtyła, Jakub Kowalski, Konrad Pietrzak zdobyli: III miejsce w eliminacjach powiatowych dla szkół podstawowych w kategorii 13 i więcej lat.
Gratulujemy sukcesu !!!

 

X DIECEZJALNY KONKURS O ŚW. JANIE PAWLE II „Promieniowanie ojcostwa”
Uczniowie naszej szkoły już po raz dziesiąty uczestniczyli w konkursie papieskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Sobieszczanach. Po raz kolejny zdobyli nagrody i wyróżnienia: w konkursie plastycznym w kategorii wiekowej klasa 0-I uczennica klasy Ic Dorota Wałachowska zdobyła III miejsce. W kategorii klasy II-III uczeń klasy IIc Maksymilian Karaś zdobył I miejsce, a Oliwia Hyz wyróżnienie.
W konkursie wiedzy w kategorii klasy II-III dwuosobowy zespół w składzie: Jakub Fijałkowski i Szymon Murlak z klasy IIIb zdobyli III miejsce.
W konkursie muzycznym w kategorii klasy VII-VIII i gimnazjum uczennica klasy VIIIc Agnieszka Niezgoda zdobyła II miejsce.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

 

W dniu 30 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Sobieszczanach odbył się kolejny Przegląd Piosenki Angielskiej. Uczennice naszej szkoły Agnieszka Niezgoda i Zuzanna Kowalczyk zajęły pierwsze miejsce w kategorii duetów klas VII-VIII, Amelia Jakubowska zajęła drugie miejsce w kategorii solistów klas I-III, a Malwina Mróz - trzecie miejsce w kategorii solistów kl. IV-VI. Gratulujemy!

 

 Andrzej Gandecki

 

13 marca 2019 r.w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej. W przeglądzie wzięło udział 250 uczniów z 48 szkół miasta Lublina i województwa lubelskiego, gdzie zaprezentowano 75 utworów europejskich wykonawców. Nasze uczennice: Agnieszka Niezgoda oraz Zuzanna Kowalczyk dzięki wspaniałemu wykonaniu utworu "Let Her Go" grupy Passenger otrzymały wyróżnienie i tym samym znalazły się w grupie laureatów, która wystąpi 10 maja w Koncercie Finałowym w Filharmonii Lubelskiej.

 

 Barbara Pałka

 

 12 marca 2019 r. w sali GOKSiR w Niedrzwicy Dużej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Urszula Kosidło i Piotr Gołębiowski. Po zakończeniu eliminacji uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.  Urszula Kosidło zajęła II miejsce w II grupie: wśród uczniów gimnazjum i klas VII, VIII szkoły podstawowej. Gratulujemy.

 Monika Ziętek

 

Konkurs czytelniczy Wielka liga czytelników 2018/2019
 
W finale powiatowym Wielkiej Ligi Czytelników nasza drużyna zdobyła drugie miejsce! Finał odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Montessori w Lublinie 28 lutego 2019 r.
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Szkolny Koordynator Wielkiej Ligi Czytelników
 
Magdalena Kosidło

 

28 lutego 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się XIV  Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’ pod honorowym patronatem:  Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora  Oświaty, Jarosława Stawiarskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, Zdzisława Antonia – Starosty Lubelskiego, Przemysława Czarnka - Wojewody Lubelskiego oraz Krzysztofa Urbasia – Wójta Gminy Niemce. W kategorii klas I - III soliści, nasza uczennica Amelia Jakubowska zdobyła III miejsce. 

 

 Barbara Pałka

 

W dniu 27.02.2019r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej zostały przeprowadzone szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do eliminacji przystąpiło 27 uczniów w dwóch grupach wiekowych: I grupa -2 i II grupa -25.
 
Do eliminacji gminnych wyłoniono:
 
                           I grupa- Piotr Gołębiowski kl VIc
 
                        II grupa – Urszula Kosidło klVIII b
 
Gminny etap konkursu odbędzie się 12 marca 2019 r.
 
Monika Ziętek

 

21 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas”W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie: Amelia Machaj, Karolina Momot, Julia Onyszko, Julia Wlaszczyk, Maria Wałachowska, Malwina Mróz zdobywając II miejsce w kategorii klas IV-VI.  Jako solistka wystąpiła Malwina Mróz zdobywając III miejsce w tej samej kategorii.

 

  Barbara Pałka

 

16 miejsce Macieja Bieleckiego na II GPP żaków w Wałbrzychu 13.01.2019

Bardzo dzielnie walczyli nasi przedstawiciele na II Grand Prix Polski żaczek i żaków, które odbyły się w Wałbrzychu. Najwyżej na 16 miejscu został sklasyfikowany Maciej Bielecki (KS Heksa Niedrzwica Duża). Pozostali uplasowali się poza pierwszą szesnastką turnieju. Pełne wyniki są na stronie wr.pzts.pl i  LOZTS

 

WGiD LOZTS Lublin

 

LAUREACI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS – MATEMATYKA.PLUS

 Laureaci I stopnia z wyróżnieniem (100 punktów):

 Aleksander Barwiak 4b
 Marcel Zieleniak 6b
 Laureaci I stopnia (96 punktów):
Aleks Cielma 4a 
Aurelia Wójtowicz 4a 
Mateusz Wąsik 4b
Alicja Baran 5a
Patryk Polaczek 6b
Kamila Tyc 6b
Krzysztof Baran 6c
Aleksandra Machaj 6c
Laureaci II stopnia (92 punkty):
Wiktoria Pastuszak 4a
Mateusz Wertel 4c
Dawid Janczarek 5b
Laureaci III stopnia (88 punktów):
Maksymilian Pietrzak 4a
Izabela Zięba 4b
Laureaci IV stopnia (84 punkty):
Piotr Król 4a
Jakub Reut 4a
Michalina Zielińska 5a
Aleksander Toporowski 6a
Laureaci V stopnia (80 punktów):
Amelia Dobrowolska 5b
Kinga Duda 5c
Magdalena Kępowicz 5c
Eryk Ziarno 6a
Amelia Czyżewska 6b
Paulina Figura 6b
Piotr Gołębiowski 6c
Oliwia Pastuszak 6c

 

Mira Mazurkiewicz - Leziak

 

 

I i IV miejsce na Mistrzostwach Województwa w indywidualnym Tenisie Stołowym
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej
 
Patryk Bielecki I miejsce
 
Artur Słomka IV miejsce
 
W dniu 12 grudnia 2018 na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Kocudzy w indywidualnym tenisie stołowym chłopców osiągnęli wielki sukces sportowy.
 
Ten wynik, to także potwierdzenie ciężkiej pracy na codziennych treningach (2-3 godz. dziennie) w klubie KS HEKSA NIEDRZWICA DUŻA.
 
Chłopcy swoje zwycięstwo mogą zawdzięczać rodzicom, p. Robertowi Bieleckiemu i p. Tomaszowi Słomce trenerowi chłopców.
 
Serdecznie gratulujemy Patrykowi i Arturowi oraz rodzicom chłopców tak wybitnych osiągnięć sportowych.
 
Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów.

 XV Przegląd Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej

 21 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie odbył się XV Przegląd Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej „Ojczyste Śpiewanie”. W kategorii soliści w wieku 14 – 16 lat II miejsce zdobyła Agnieszka Niezgoda. W kategorii zespoływ wieku 14 – 16 lat, duet wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda oraz Zuzanna Kowalczyk zdobyły I miejsce.

 

Barbara Pałka

 XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej

 17 listopada 2018 r. w  Szkole Podstawowej w Krężnicy Jarej odbył się XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej.
 W kategorii klas VII – VIII soliści - Agnieszka Niezgoda zajęła II miejsce. 
 W kategorii zespoły wyróżnienie zdobyła Agnieszka Niezgoda oraz Zuzanna Kowalczyk

 

Barbara Pałka

 X Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej 2018

 15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie miał miejsce X Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Pani Ewy Dumkiewicz-Sprawki, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. W kategorii soliści klas IV – VIII I miejsce zajęła Agnieszka Niezgoda. Ponadto udział wziął duet wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda oraz Zuzanna Kowalczyk. Uczennice zdobyły Specjalną Nagrodę Orkiestry Wojska Polskiego.

 Barbara Pałka

 

V Powiatowy Konkurs Fotograficzy
 
 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt. „Walory przyrodniczo-krajobrazowe gmin Powiatu Lubelskiego” zajmując czołowe lokaty.
 I miejsce /podwójne/Oliwia Pastuszak kl.VIc za zdjęcia „Złote wrota jesieni” i „Niedrzwicka perełka”
 I miejsce   Mateusz Stanikowski kl. VIa - „Jesienna droga”
 II miejsce Natalia Jaruga kl. VIIIa - „Orliki lubelskie w locie”
 II miejsce Michał Wojtyła kl. VIIIb - „W blasku jesiennego słońca”.
 Zdjęcia wykonane przez uczestników konkursu zostały zamieszczone w Kalendarzu 2019 wydanym w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża”. Gratulujemy
 
Renata Szymańska

 

      IX Ogólnopolskie Dyktando

      5 listopada 2018 r. Koło Edytorów działające przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zorganizowało IX Ogólnopolskie Dyktando.

 Aleksandra Sochan, Dominika Sarnecka i Ewelina Staszczak stanęły w szranki z jakże skomplikowaną polską ortografią.
 Ku wielkiej radości nas wszystkich, okazało się, że Ola i Dominika zostały laureatkami konkursu.
 Uczennice przygotowały Katarzyna Sochan i Maria Nowacka.
 
M. Nowacka

 

Kolejny sukces tenisisty

Maciej Bielecki ucz. klasy IV b osiągnął wspaniały sukces zajmując I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym do I Grand Prix Żaków w tenisie stołowym. Zawody zostały rozegrane 13.10.2018r w Zamościu. Jest to już kolejny medal naszego młodego tenisisty. Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych.

 

Andrzej Pastuszak-dyrektor Szkoły

 

Pieśń Ojczyzny Pełna

3 października 2018 r. w Kocku odbył się XIV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej ,,Pieśń Ojczyzny Pełna”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Agnieszka Niezgodna oraz Franciszek Mazurek.  Agnieszka znalazła się w ścisłym gronie laureatów, dzięki czemu otrzymała zaproszenie na specjalny koncert, który odbył się 6 października w Domu Kultury w Kocku. Poniżej zaprezentowana jest fotorelacja oraz nagrania z konkursu i koncertu finałowego:

 

 https://drive.google.com/open?id=1m13ICzZf7YAmRnB_Lobe6CykEbfHA2DW

 

Barbara Pałka

 

Nasi Mistrzowie

 6 października 2018r. w  Drużynowych Uczniowskich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym kat. Chlopcy Młodsi wystartowali: Antoni Kowalski i Maciej Bielecki.  Nie mieli sobie równych i zdobyli I miejsce.  Będą reprezentować nasze województwo w mistrzostwach ogólnopolskich, które odbędą się w grudniu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs literacki "Gmina w literze i eterze

Uczniowie naszej szkoły, korzystając ze wsparcia nauczycieli lub rodziców wzięli udział w konkursie literackim "Gmina w literze i eterze" organizowanym przez GOKSIR w Niedrzwicy Dużej. Wyniki: 
 
I miejsce - Urszula Kosidło "Pierwszy dzień wakacji"
 
II miejsce - Bartłomiej Adamczyk "Ostatnia stacja. Krótka historia urzędnika kolejowego"
 
III miejsce - Wiktoria Hawrył "Wujek od dłutek"
 
IV miejsce - Jędrzej Zaborski "Walka o Niedrzwicę"

 

 

W dniu 17 września 2018r. w Niedrzwicy Koscielnej odbyło się Święto Ziemniaka. Klasa IIa pod opieką p. M. Paluch przygotowała krótki występ, w którym uczniowie śpiewali piosenki i zatańczyli taniec z kapeluszami. Występy bardzo się podobały, a dzieci otrzymały gromkie brawa i drobne prezenty.

W czasie festynu zostały również ogłoszone wyniki konkursu w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W tym roku mamy czworo laureatów: Paulina Figura kl. VIb, Alicja Wójcik kl. IIIa, Przemysław Drewniak kl. IIa, Zuzanna Kurzyna kl. IIIb. Laureaci otrzymali drobne upominki, a szkoła i p. M.Paluch dyplomy uczestnictwa w akcji,

Laureatom gratulujemy.

M.Paluch

 

ROK SZKOLNY 2017/2018   

 Natalia Kaczmarska kl. III OG zajęła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pożarniczym "Straż dawniej i dziś", którego finał odbył się na Białorusi.

M. Konopczyńska

 

 

 

Wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Gminie Niedrzwica Duża   „Czy znasz swoją gminę?”

 

 Już po raz jedenasty szkoły podstawowe z terenu gminy Niedrzwica Duża zostały zaproszone do wzięcia udziału w Turnieju Wiedzy o Gminie Niedrzwica Duża pt. „Czy znasz swoją gminę?”, organizowanym przez Zespół Szkół w Krężnicy Jarej. Tegoroczny konkurs nawiązywał do 100. lecia Odzyskania Niepodległości. Był to konkurs historyczno – fotograficzny. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia obiektów, pomników, cmentarzy, zabytków, dokumentów, postaci lub pamiątek związanych tematycznie i czasowo z latami I wojny światowej aż do ukształtowania się granic II RP. Każde zdjęcie zawierało opis – historię przedstawionego na zdjęciu wydarzenia.

 Naszą szkołę w konkursie reprezentowała 5-osobowa grupa uczniów, przygotowywanych pod kierunkiem pani Anny Paluch i Magdaleny Kosidło. Byli to: Magdalena Kępowicz z klasy IVc, Dominika Matlakowska i Krystian Matlakowski z klasy V c, Mateusz Stanikowski z klasy Va oraz Urszula Kosidło z klasy VIIb, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas VII – gimnazjum. Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbyło się 11 czerwca w siedzibie GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.

M.Kosidło

 

 

FINAŁ   VI GMINNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ
 
    15 czerwca 2018r. w sali widowiskowej GOKSiR odbył się finał VI Gminnej Olimpiady Ekologicznej.   Naszą szkołę reprezentowali : Antonina Selegrat, Izabela Boruch i Wojciech Wapiński, a w kategorii klas VII i OG: Michał Dziwulski, Maciej Sidor i Daniel Wołoszyn.
 
    W kategorii klas IV-VI zwycięzcą  został   po raz kolejny Wojciech Wapiński z klasy VI z wynikiem 26/30 punktów . Nagrodą dla zwycięzcy była karta podarunkowa  na kwotę 250 zł do wykorzystania w  sklepie Decathlon. Zarówno zwycięzcy , jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 
 Agnieszka Rudzka, Jadwiga Janczarek

 

Julia Kańczugowska kl. VIa zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Moje miejsce na ziemi" Moje miasto dawniej i dziś - kontrasty, organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Lublinie, pod patronatem Wojewody Lubelskiego i Kuratora Óświaty.

M. Konopczyńska

I Powiatowy Konkurs Informatyczny

 5 czerwca 2018r. ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w uroczystym podsumowaniu I Powiatowego Konkursu Informatycznego. Byli to: Jakub Mikuła kl. VIIa, Szymon Grzeszczak VIIb, Natalia Paluch IIb OG, Ewelina Staszczak II OG, Natalia Suchora VIb, Szymon Gęca VIb, Piotr Wójtowicz VIb, Kacper Masierak VIa, Wyróżnienia i nagrody otrzymali: Szymon Grzeszczak i Natalia Paluch. Pozostali otrzymali podziękowania i upominki. Patronat nad konkursem objął Starosta Lubelski Paweł Pikula, a nasza gmina była jednym ze sponsorów.

 Anna Dymitrak

 

 XI Szkolny Konkurs Matematyczny „Czwartaki liczą na siebie”
 
 W dniu 24 maja 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Czwartaki liczą na siebie”. Jak co roku konkurs został zorganizowany dla uczniów klas czwartych.
 Pierwsze miejsce zajęła Alicja Baran z klasy IVa, drugie miejsce: Amelia Dobrowolska z klasy IVb, trzecie miejsce: Magdalena Kępowicz z klasy IVc.
 Serdecznie gratulujemy!

 Mira Mazurkiewicz - Leziak

 

Konkurs logopedyczno – czytelniczy
 
                    28 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole VIII edycja konkursu logopedyczno – czytelniczego „Posłuchaj, jak pięknie czytam”. Tym razem nieco inna, ponieważ z udziałem uczniów klas pierwszych.
 
Tegorocznym patronem konkursu został Adam Bahdaj – autor wielu książek dla dzieci i młodzieży. Powodem tego wyboru jest przypadająca setna rocznica urodzin pisarza. To właśnie z jego twórczością zetknęli się uczniowie, wyłonieni z eliminacji klasowych. Oprócz konkurencji pięknego czytania należało odgadnąć zagadkę logopedyczną, a także zmierzyć się z tzw. wygibasem językowym. Komisja była pod wielkim wrażeniem zdolności uczniów.
 
Ostatecznie mistrzami pięknego czytania zostali:
 
Klasy pierwsze: Jeremiasz Boruch Ia
 
Klasy drugie: Szymon Murlak IIb
 
Klasy trzecie: Oliwia Woźniak IIIa i Aleksander Barwiak IIIb.
 
                    Wszystkim gorąco gratulujemy!
 
Organizatorki:
 
Teresa Pyc – nauczyciel logopeda
 
Magdalena Kosidło – nauczyciel bibliotekarz
 
Małgorzata Kuna – nauczyciel języka polskiego

 

 

Uczeń klasy VII b Szymon Grzeszczak uzyskał tytuł finalisty trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego z historii, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli .

 

Anna Paluch

 Konkursy matematyczne

Janek3
 10 stycznia 2018r., korzystając z zaproszenia LO im. Sobieskiego w Lublinie, uczniowie naszej szkoły brali udział w organizowanym przez liceum konkursie matematycznym Janek3. Do finału konkursu zakwalifikowało się czterech uczniów klas trzecich gimnazjum, osiągając świetne wyniki. Są to:
 Maciej Sidor z klasy 3a,
 Bartłomiej Wertel z klasy 3b,
 Bartłomiej Wojtyła z klasy 3c i Daniel Wołoszyn z 3c.
 Życzymy dalszych sukcesów!!!
 
Kangur 2018
 15 marca był w naszej szkole dniem zmagań z niełatwymi zadaniami Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”.  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.
 Obecnie w zmaganiach konkursowych biorą udział uczestnicy z ponad 60 krajów całego świata. Nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów naszej szkoły.
 Zachęceni niezwykłymi zabawkami logicznymi – „drucikami”, zmierzyliśmy się z zadaniami jednakowymi dla ponad 6 mln uczestników.
 Dla większości nagrodą była zabawka, a czterech uczniów uzyskało w konkursie WYRÓŻNIENIA.
 Są to :
 W kategorii Beniamin klasa 5 – Marcel Zieleniak z klasy V c
 W kategorii Beniamin klasa 6 - Kacper Masierak z klasy VI a
 W kategorii Junior klasa 3 gimnazjum (zadania te same dla klas trzecich gimnazjum i pierwszych liceum) Maciej Sidor z 3a i Daniel Wołoszyn z 3c.
 Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy serdecznie!!!
A. Sidor, J. Polaczek

 

Ogólnopolski Turniej BRD – etap powiatowy

 

W finale powiatowym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego szkół podstawowych w Lublinie wzięło udział 9 placówek. Nasza reprezentacja w składzie: Zuzanna Kowalczyk kl. VIIb, Natalia Suchora kl. VIb, Jakub Kowalski kl. VIIb i Michał Wojtyła kl. VIIb zajęła III miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali zestawy do gry w badmintona.

J. Słotwiński

 

 

BRD

Nasz szkoła, podobnie jak w ubiegłych latach, była gospodarzem etapu gminnego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju udział wzięły 4-osobowe drużyny ze szkół w Czółnach, Mariance, Strzeszkowicach, Krężnicy Jarej i Niedrzwicy Dużej oraz uczniowie z Oddziałów Gimnazjalnych w Krężnicy Jarej i Niedrzwicy Dużej. Zwycięzcy eliminacji gminnych, czyli ucz. ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej i ucz. z Oddziału Gimnazjalnego w Krężnicy Jarej będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych w Lublinie w dn. 12.05.2018r. Nagrody dla uczestników Turnieju zostały ufundowane przez  Urząd Gminy w Niedrzwicy Dużej. 

zdjęcia z turnieju

          

 

24 kwietnia 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbyły się eliminacje do 37. Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez WOK w Lublinie.
 
Naszą szkołę reprezentowali:
 
Zuzanna Kloc kl. Ib
 
Amelia Juszka kl.Ib
 
Franciszek Mazurek kl.IIIc
 
Magdalena Sochan kl.IVb
 
Kacper Szuster kl. IVc
 
                    Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Magdalena Sochan, którą przygotowała pani Aneta Hacia.

 

Dnia 17 kwietnia 2018r. w naszej szkole miała miejsce kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: dla klas I-III i IV-VI. Składał się z dwóch części – najpierw uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem, a następnie mieli możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami mówienia w języku angielskim poprzez zaprezentowanie wierszyka lub piosenki w kategorii klas młodszych oraz odegranie scenki w parach w kategorii klas starszych. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
 Lista laureatów przedstawia się następująco:
 Kategoria klas I-III:
 I miejsce ex aequo – Maria Correa Ferreira (SP Kreżnica Jara) i Olivia Woźniak (SP Niedrzwica Duża)
 Kategoria klas IV-VI:
 I miejsce – Zuzanna Tyc (SP Niedrzwica Duża)
 II miejsce – Agata Zięba (SP Kreżnica Jara)
 III miejsce – Kacper Plewik (SP Niedrzwica Duża)
 Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.
 Organizatorzy – Agnieszka Latos, Marzena Musińska-Niezgoda i Andrzej Gandecki
 
 
 
 Mówi się, że polska ortografia należy do jednej z najtrudniejszych. Są jednak w naszej szkole śmiałkowie podejmujący próbę zmierzenia się z jej meandrami. W szkolnym konkursie ortograficznym wzięli udział uczniowie klas IV – VII.  
Klasy IV:  Alicja Baran, Magdalena Kępowicz,  Dawid Janczarek, Bartłomiej Janiszewski, Kacper Szuster, Martyna Kurek, Aleksandra Lasek.  
Klasy V: Iga Kolaszyńska, Amelia Czyżewska, Aleksandra Machaj, Iga Kowalska, Magdalena Słotwińska, Kacper Plewik.  
Klasy VI: Szymon Zięba, Izabela Boruch, Antonina Selegrat, Krystian Matlakowski. Klasy
VII: Dominika Sarnecka, Amelia Kurowska, Urszula Kosidło, Dawid Ponieważ, Kacper Baran, Adrian Gęca. 
Mistrzami ortografii zostali: Alicja Baran, Iga Kolaszyńska, Szymon Zięba, Dominika Sarnecka.
 
 M. Nowacka

 

Pragniemy poinformować, że dnia 6 kwietnia 2018 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, w którym nasza uczennica, Aleksandra Sochan z klasy IIB oddziałów gimnazjalnych otrzymała wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 285 prac, spośród których wybrano 46 nagrodzonych i wyróżnionych w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Warto dodać, że efektem pracy młodszych i starszych (najstarszy uczestnik liczył sobie dziewięćdziesiąt lat!) literatów stał się opublikowany tomik pokonkursowy, w którym możemy przeczytać m.in. fragment pracy Oli.

       Podsumowanie rozpoczęło się krótkim koncertem uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego pod kierunkiem pani profesor Iwony Siedlaczek. Następnie zostały odczytane fragmenty utworów wybrane spośród nagrodzonych. Przewodnicząca jury, red. Maria Brzezińska, podzieliła się refleksjami dotyczącymi nadesłanych prac oraz przekazała zgromadzonym cenne wskazówki do dalszej pracy twórczej. Kolejnym etapem podsumowania było wręczenie między innymi przez dyrektora WOK pana doktora Artura Sępocha upominków i dyplomów laureatom.
 Gratulujemy Oli i życzymy jej dalszych sukcesów literackich. 

K.Sochan

 

 

13 marca 2018 r.w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się XV Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej. Nasze uczennice: Agnieszka Niezgoda oraz Zuzanna Kowalczyk znalazły się wśród laureatów i wystąpią 25 kwietnia w Koncercie Finałowym, który odbędzie się w Filharmonii Lubelskiej.

 

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 
Uczeń klasy III a oddziału gimnazjalnego Maciej Sidor został finalistą trzeciego etapu konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.
 
Aby dostać się do trzeciego etapu, Maciek przeszedł eliminacje szkolne oraz znalazł się wśród 83 (z 446) uczestników wyłonionych podczas drugiego etapu (z całego województwa lubelskiego).
 
Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów J
 
Justyna Polaczek

 

 
18.03.2018.r przy Kiermaszu Wielkanocnym w GOKSiR rozstrzygnięty został konkurs plastyczny - "PALMA WIELKANOCNA"
 W kategorii klas I-III:
 I miejsce zajęła klasa II a pod kierunkiem p. A. Drewniak- Janczarek 
 II miejsce zajęła klasa I b pod kierunkiem p. B. Niezgoda
 Indywidualnie II miejsce zajął Szymon Antoń z klasy II b- wych. G. Antoń
 W kategorii klas IV-VI:
 II miejsce zajęła Kornelia Paczkowska z klasy IV c
 II miejsce zajęła również Magdalena Kępowicz z klasy IV c 
 III miejsce zajęła Wiktoria Pyc z klasy IVa
 W kategorii klas VII i Gimnazjum:
 I miejsce zajął Jędrzej Zaborski z klasy VII b
 III miejsce zajęła Agnieszka Niezgoda z klasy VII c 
 Uczniowie Ci pracowali pod kierunkiem p. M. Konopczyńskiej
 Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie gratulujemy. Fotorelacje na stronie Samorządziku. 
 A.Drewniak-Janczarek
 
 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły z sukcesami wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"oraz przystąpili do eliminacji gminnychOgólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Konkurs wiedzy oraz uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród  w etapie gminnym odbyło się w środę, 7 marca 2018r. w  GOKSiR w Niedrzwicy Dużej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  R. Szymańska

 

 
Dnia 23 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom". Do konkursu przystąpiło 24 uczniów w dwóch grupach. W eliminacjach gminnych reprezentaować nas będą:
grupa I - Natalia Suchora
grupa II - Szymon Grzeszczak
Gratulujemy!
Monika Ziętek
 
 
WYNIKI SZKOLNEGO KOKURSU
JĘZYKA NIEMIECKIEGO
LEKSYKALNO – GRAMATYCZNEGO
dla klas VII, II i III OG
 
I miejsceSzymon Grzeszczak, kl VIIb (90,25/100 pkt);
II miejsceKarolina Bielecka, kl. VIIc (84,75/100 pkt);
III miejsceWiktoria Hawrył, kl. IIa (80/100 pkt).
Wyróżnienie – Aleksandra Sochan, kl. IIb (78,75 pkt);
Wyróżnienie – Amelia Kurowska, kl. VIIb (73 pkt);
Wyróżnienie – Daniel Wołoszyn, kl. IIIa (72,75 pkt).;
Wyróżnienie – Patrycja Szymańska, kl. IIb (71 pkt).
W konkursie udział wzięło 22 uczniów. Gratuluję wyników najlepszym, a wszystkim   dziękuję za liczne przybycie J.
 
Anna Stachyra

 

Dnia 9 stycznia 2018 roku odbył się  II etap konkursu przedmiotowego z historii, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII b  Szymon Grzeszczak, który po eliminacjach szkolnych, znalazł się w grupie  682 uczniów z całego województwa lubelskiego, biorących udział w konkursie. Laureatami zostało  182 uczestników, wśród nich Szymon Grzeszczak. Gratulujemy i życzymy sukcesów na III etapie, wojewódzkim.

Anna Paluch

 

 

Miło nam poinformować, że uczennica Aleksandra Sochan z klasy II b oddziałów gimnazjalnych została laureatką tegorocznego XIV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie pod hasłem „Cisza pośród zgiełku”. Warto dodać, ze na konkurs wpłynęło 285 tekstów, 16 spośród nich wyłoniono w kategorii „Gimnazjum”. Praca Oli zostanie opublikowana w zbiorze nagrodzonych prac. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 6 kwietnia 2018 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

 

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny „Pluszowy Miś”  i  „Własnoręcznie uszyta maskotka”. A oto wyniki konkursów:
 
Kategoria Kl. I-III    technika dowolna
I   Miejsce    Wiktoria Krawczyk   Kl.1b
II   Miejsce    Kuba Wojciechowski   Kl.1c
III   Miejsce   Wiktoria Cimek   Kl.1c
Wyróżnienia
Antonina Janczarek   Kl. 1b, Amelia Juszka   Kl. 1b, Natalia Słotwińska   Kl. 1b, Julia Smoleń   Kl. 1b, Izabela Widyńska   Kl. 1b, Julia Dziwulska    Kl. 1c, Alicja Korba   Kl. 1c, Dominika Pidek   Kl. 1c, Amelia Bochen   Kl. 2a, Martyna Jaśkowska   Kl. 2a, Maria Kowalczyk   Kl. 2a, Julia Mierzyńska    Kl. 2a, Olivia Słowik    Kl. 2a, Maja Szymuś   Kl. 2a, Aleksandra Mendel   Kl. 2b, Malwina Mróz   Kl. 3a, Julia Hyz   Kl. 3a, Bartosz Kisiel   Kl. 3a, Aurelia Wójtowicz   Kl. 3a, Patryk Oleszek   Kl. 3a, Antonina Grochowska  Kl. 3a, Olivia Woźniak   Kl. 3a, Maja Łata   Kl. 3a, Wiktoria Pastuszak   Kl. 3a, Szymon Rybicki   Kl. 3b, Izabela Zięba   Kl. 3b, Daria Pawlak    Kl. 3b, Milena Kura   Kl.3b, Weronika Murlak   Kl. 3c
Pozostali:
Amelia Rola   Kl. 1b, Weronika Smoleń   Kl. 1b, Nikodem Wójtowicz   Kl. 1b, Alex Chyła   Kl. 1c, Natalia Mendel   Kl. 2b, Agnieszka Pietras   Kl. 3a, Marcel Boruch   Kl. 3a, Piotr Król   Kl. 3a, Michał Hawrył   Kl. 3a, Jakub Reut   Kl. 3a, Aleks Cielma   Kl. 3a, Kaja Czerniak  Kl. 3a, Bartosz Drobek   Kl. 3a, Wiktoria Próchnicka   Kl. 3a, Michał Kosidło   Kl. 3a, Adam Pietraś   Kl. 3b, Bartłomiej Bielecki   Kl. 3b, Bartłomiej Wiencko   Kl. 3b, Antoni Kowalczyk   Kl. 3b, Piotr Łyjak    Kl. 3b, Aleksander Barwiak   Kl. 3b, Kamil Masierak   Kl. 3c
 
Kategoria kl. I-III   własnoręcznie uszyty miś
I   Miejsce   Oliwia Mianowana    Kl.1c
Ii   Miejsce     Oliwia Hyz   Kl. 1c
Iii   Miejsce    Adam Gołębiowski     Kl.3
 
Wyróżnienia
Zuzanna Kloc   Kl. 1b
Olga Poręba   Kl. 1b
Kinga Samolej   Kl. 1c
Wiktoria Próchnicka   Kl. 3a
Malwina Szadura   Kl. 3b
 
Prace można podziwiać na stronie.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim  zwycięzcom.
Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem.
 
 
 
Portret Marie Curie – Skłodowskiej
W listopadzie odbył się konkurs plastyczny z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej - Curie, naszej słynnej uczonej, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii. 
Czas ogłosić wyniki konkursu.
 
Kategoria Kl. I - III  
I   Miejsce    Olga Wójcik   Kl.3b
II   Miejsce    Agata Figura   Kl.3b
III   Miejsce  Milena Kura    Kl. 3b
 
Pozostali:
Martyna Kępa    Kl. 3b, Malwina Szadura    Kl. 3b, Franciszek Selegrat    Kl. 3b, Mateusz Wąsik    Kl. 3b
 
Kategoria Kl. IV - VII   
I   Miejsce    Kornelia Paczkowska   Kl. 4c
II   Miejsce    Magdalena Kępowicz   Kl. 4c
III   Miejsce    Karolina Momot    Kl. 4a
 
Kategoria Kl. II - III    Gimnazjum
I   Miejsce     Olga Sobastyańczyk      Kl. 3b Gim
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim  zwycięzcom.
Prace można podziwiać na gazetce w budynku dużej szkoły przy głównym wejściu.
Dziękujemy za zainteresowanie tak trudnym i poważnym tematem.

 

  

 

 25 stycznia 2018 r.w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się XIII  Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’ pod honorowym patronatem:  Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora  Oświaty, Sławomira Sosnowskiego -Marszałka Województwa Lubelskiego, Pawła Pikuli – Starosty Lubelskiego, Wojewody Lubelskiego, oraz Krzysztofa Urbasia – Wójta Gminy Niemce. W kategorii klas IV-VI zespoły – nasi uczniowie w składzie: Karolina Momot, Patrycja Kowal ,Julia Onyszko, Karol Koneczny zdobyli II miejsce. W kategorii klas VII i gimnazjum wystąpił duet Agnieszka Niezgoda, Zuzanna  Kowalczyk zdobywając wyróżnienie.

 

 Barbara Pałka

 

18 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się XV Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas.”  Solistka  Agnieszka Niezgoda zdobya  I miejsce w  kategorii klas 4-7 (Jako chórek wystąpiła Zuzanna Kowalczyk). 

Uczennice do konkursu przygotowała  Barbara Pałka 

 

LAUREACI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS (28. edycja):

 Laureaci II stopnia (92 punkty):
 Alicja Baran z kl. IVa
 Kacper Masierak z kl. VIa
 Laureaci III stopnia (88 punktów):
 Bartłomiej Wertel z kl. 3b GIM
 Maciej Sidor z kl. 3a GIM
 Laureaci IV stopnia (84 punkty):
 Zuzanna Tyc z kl. Vb
 Aleksandra Machaj z kl. Vc
 Marcel Zieleniak z kl. Vc
 Izabela Boruch z kl. VIa
 Artur Słomka z kl. VIa
 Daniel Wołoszyn z kl. 3c GIM
 Laureaci V stopnia (80 punktów):
 Dawid Janczarek z kl. IVb
 Maja Dejko z kl. IVc
 Jagoda Oleszek z kl. IVb
 Iga Kowalska z kl. Vb
 Oliwia Pastuszak z kl. Vc
 Szymon Gęca z kl. VIb

 Mira Mazurkiewicz- Leziak

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”
 
 
Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prace niżej wymienionych uczniów zostały zgłoszone do etapu gminnego i w wyniku eliminacji zakwalifikowane do konkursu na szczeblu powiatowym:              
  GRUPA II  (klasy  I – III):
 Jakub Reich kl. IIa – wych. A. Drewniak Janczarek
 Amelia Rakuś kl. IIb – wych. G. Antoń
Gabriela Markiewicz kl. IIb- wych. G.Antoń
 GRUPA III (klasy  IV – VI):
 Marcel Zieleniak kl.V –  n-l M. Konopczyńska
 Dominik Montusiewicz kl.VIIb
 Wiktoria Jakubczyk kl. VIIa
 Natalia Kaczmarska kl. IIIc OG  - n-l M. Konopczyńska
 W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublinie odbyło się podsumowanie etapu powiatowego. Praca Natalii Kaczmarskiej kl. IIIc OG została zakwalifikowana do konkursu  na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2017

 Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej organizował  konkurs plastyczny pt. „Ekologiczny stroik bożonarodzeniowy”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły zajmując miejsca:

 III m indywidualnie Wiktoria Duda kl.Vb –  n-l M. Konopczyńska
 IIm Paulina Frączek i Dagmara Czajkowska kl. IIb OG –  n-l M. Konopczyńska

  

XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej
 
18 listopada 2017 r. w  Szkole Podstawowej w Krężnicy Jarej odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty  Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz  Gminy Niedrzwica Duża.
  W kategorii klas I-III soliści- Franciszek Mazurek zajął  I miejsce
 
W kategorii klas VII i GIMNAZJUM  soliści -Agnieszka Niezgoda zajęła III miejsce. 
 
  Barbara Pałka

 

Nasza gmina w fotografii

W IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Walory przyrodniczo-krajobrazowe gmin Powiatu Lubelskiego” realizowanym w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża" w 2017 r., współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie skierowanym do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu gmin Powiatu Lubelskiego w kategorii szkoła podstawowa: III miejsce za zdjęcie pt. „Motylek” zajął Patryk Polaczek ucz. z kl. Vb. 

 

 IX Diecezjalny Konkurs o Św. Janie Pawle II -„Idźmy naprzód z nadzieją”

24 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach odbył się konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II oraz konkurs muzyczny „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Oba konkursy realizowane były w czterech kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

Konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II:
Miejsce III - Szymon Antoń i Szymon Murlak z kl. II b szkoła podstawowa
Miejsce II  - Antonina Selegrat i Izabela Boruch z kl. VI a szkoła podstawowa
Miejsce I - Maciej Sidor kl. IIIa i Michał Wójtowicz kl. IIIc gimnazjum
Konkurs muzyczny „ Śpiewajmy Ojcu Świętemu”
Miejsce II - Franciszek Mazurek z kl. IIIc szkoła podstawowa
Miejsce III - Karolina Momot z kl. IVa szkoła podstawowa
Miejsce I - Agnieszka Niezgoda z kl. VIIc szkoła podstawowa
Miejsce I - Monika Brzózka z kl. IIIa gimnazjum.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

Anna Malarczyk, Jadwiga Kowalska, Barbara Pałka

 

V Olimpiada Ekologiczna
W czwartek,19 października w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbył się finał V Gminnej Olimpiady Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI- Antonina Selegrat, Wojciech Wapiński i Kacper Masierak oraz gimnazjaliści z klasy III b-Patryk Murlak, Łukasz Biskup i Michał Dziwulski.
Wojciech Wapiński z klasy VI b oraz Łukasz Biskup z klasy IIIb /gimnazjum/ zajęli I miejsca w swoich kategoriach .Zwycięzcy zostali nagrodzeni zostali kartami podarunkowymi o wartości 250 zł do zrealizowania w sklepie Decathlon. Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Agnieszka Rudzka
Jadwiga Janczarek

 

Miło nam poinformować, że  wśród wyłonionych laureatów konkursu plastyczno-literackiego "Na skrzydłach przyjaźni", który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Są to: Jakub Żarnowski  kl. VIIc, Paweł Kowalczyk  kl. Vc, Julia Kańczugowska  kl. VIa,  Amelia Paczkowska  kl. VIa i Franciszek Janczarek z kl. II b Gim. Uczniowie przygotowali prace  pod kierunkiem p. Liliany Rosieckiej i p. Magdaleny Konopczyńskiej.

 Koordynator szkolny: M. Paluch

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

W X Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oczami dziecka widziana”, organizowanym przez  SP nr 42 w Lublinie wyróżnienie otrzymała Agnieszka Niezgoda z kl. VIc.                                                                                               n-l Magdalena Konopczyńska

 

LAUREACI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS (27. edycja):
 
 Laureaci I stopnia z wyróżnieniem 100/100 punktów:  Marcel Zieleniak z kl. IVb
 Laureaci I stopnia (96 punktów): Anastazja Niezgoda z kl. IVb,  Marcin Wójcik z kl. VIa
Laureaci II stopnia (92 punkty): Aleksandra Machaj z kl. IVc, Piotr Gołębiowski z klasy IVc, Kacper Masierak z kl. Va
Laureaci III stopnia (88 punktów): Szymon Grzeszczak z kl. VIb
Laureaci IV stopnia (84 punkty): Izabela Boruch z kl. Va, Szymon Gęca z kl. Vb, Adrian Gęca z kl. Via,
Laureaci V stopnia (80 punktów): Aleksander Toporowski z kl. IVa, Jędrzej Zaborski z kl. VIb

 

Mira Mazurkiewicz - Leziak

 

Turniej Piłki Nożnej - Motycz 03.06.2017r. 

 Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej zajęła I miejsce w Turnieju piłki nożnej który odbywał się w ramach Powiatowej Mini Olimpiady. Wydarzenia sportowe zbiegły się z uroczystym przekazaniem do użytku obiektów sportowych,  powstałych przy Szkole Podstawowej w Motyczu oraz z obchodami  700-lecia miejscowości Motycz. Reprezentacja szkoły: Montusiewicz  Dominik, Mikuła  Jakub, Kowalski  Jakub, O’Brien  Daniel, Ponieważ  Dawid, Gęca  Adrian, Gęca  Szymon, Wojtyła  Michał, Filipek Hubert. Więcej na :https://pl-pl.facebook.com/konopnica24pl/

 

 Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

W dniach 26-27 maja odbyły się Szkolne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (Rawa Mazowiecka). W turnieju wzięła udział drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Patryk Bielecki i Artur Słomka. Zajęła 4 - te miejsce na 24 drużyny. W nagrodę od organizatorów otrzymali puchar, dyplomy z gratulacjami, upominki a na deser wyjazd na basen i do Mc' Donalds'a.

Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych

 12 maja 2017 roku w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zaszczytny tytuł laureata zdobyło dwoje uczniów naszej szkoły. Dominika Sarnecka przygotowywana przez Panią Marię Nowacką w konkursie ortograficznym i Szymon  Grzeszczak przygotowywany przez Panią Annę Paluch w konkursie  historycznym. Nasi Laureaci za swoje sukcesy z rąk Pani Kurator Teresy Misiuk  oraz zaproszonych gości odebrali wiele gratulacji wraz z  nagrodami książkowymi.  Pani Kurator złożyła również podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

 

Ogólnopolski Turniej BRD – etap powiatowy

 Drużyna w składzie: Szymon Gęca kl. Vb, Kinga Sobastjańczyk kl. Vb, Natalia Suchora kl. Vb i Michał Wojtyła kl. VIb reprezentowała  naszą Gminę w finale powiatowym XL Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla szkół podstawowych w Lublinie.  W Turnieju udział wzięło 11 szkół. Nasza drużyna zajęła III miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali przenośne głośniki. 

Nauczyciel  –  Jacek Słotwiński

 

28 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach odbył się XII Festiwal Pieśni Religijnej, nasza uczennica Agnieszka Niezgoda zajęła II miejsce w kategorii solistów klas IV- VI, a zespół wokalny w składzie: Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Zuzanna Figiel, Izabela Boruch, Julia Kańczugowska, Pola Kidaj  zdobył  III miejsce w kategorii zespołów klas IV-VI.          

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

Uczeń klasy VI b Szymon Grzeszczak uzyskał tytuł laureata trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego z historii, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Szymon osiągnął sukces dzięki uczęszczaniu od klasy piątej na zajęcia koła historycznego oraz samodzielnej pracy w domu. Uczeń do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem pani Anny Paluch.

  

Uczennica klasy VI c Dominka Sarnecka już po raz drugi zdobyła tytuł laureata III etapu konkursu ortograficznego organizowanego  przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 120 uczestników z całego województwa lubelskiego, a tytuł laureata zdobyło 40 uczniów.
 Jako jedyna uczestniczka ze wszystkich szkół reprezentowała naszą gminę. Sukces Dominiki to wiele godzin spędzonych w domy nad słownikami oraz wysiłek na dodatkowych zajęciach w szkole. 
Opiekun: Maria Nowacka nauczycielka języka polskiego
 
 
14 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się XIV Wojewódzki  Festiwal Piosenki Europejskiej. Nasi uczniowie: Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Michał Wojtyła, Jakub Gałat zostali wyróżnieni z blisko  150 uczniów  biorących udział w Festiwalu oraz zakwalifikowali się do Koncertu Galowego  w Filharmonii Lubelskiej.
  Uczniów do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 I miejsce na Mistrzostwach Województwa w drużynowym Tenisie Stołowym

 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej  Patryk Bielecki i Artur Słomka 22 lutego 2017 na zawodach sportowych w Kocudzy wgrali Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Jest to największy sukces w historii naszej szkoły i gminy w drużynowym tenisie stołowym.

 Ten wynik, to także potwierdzenie ciężkiej pracy na codziennych treningach (2-3 godz. dziennie) w klubie KS HEKSA NIEDRZWICA DUŻA. Chłopcy swoje zwycięstwo mogą zawdzięczać rodzicom,  p. Robertowi Bieleckiemu i p. Tomaszowi Słomce trenerowi chłopców. Dzięki temu zwycięstwu Patryk Bielecki i Artur Słomka będą reprezentować nasze województwo na Mistrzostwach Polski OGÓLNOPOLSKIM  DRUŻYNOWYM  TURNIEJU  TENISA  STOŁOWEGO  DZIEWCZĄT  I  CHŁOPCÓW  SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH, który odbędzie się w dniach 25-27 maja 2016 w Rawie Mazowieckiej, gdzie spotkają się 24 najlepsze drużyny szkolne z całego kraju.

 Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów. Bardzo mile widziani sponsorzy tego wyjazdu na Mistrzostwa Polski.

  

Laureatem konkursu plastycznego pt. „Zapobiegajmy Pożarom" na szczeblu gminnym, w grupie III – szkoła podstawowa  klasy IV – VI, został Mateusz Stanikowski z kl. IVa. 

  23 lutego 2017 r.w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’ pod honorowym patronatem:  Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora  Oświaty, Alberto Salas Barahona -Ambasadora Peru w Polsce, Sławomira Sosnowskiego -Marszałka Województwa Lubelskiego, Pawła Pikuli – Starosty Lubelskiego oraz Krzysztofa Urbasia – Wójta Gminy Niemce.  W kategorii klas I-III soliści- Julia Onyszko otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę  Wójta Gminy Niemce .W kategorii klas IV-VI zespoły – nasi uczniowie w składzie: Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Michał Wojtyła, Jakub Gałat  otrzymali wyróżnienie.

Uczennicę klas I-III przygotowała p. Barbara Niezgoda i p. Barbara Pałka, uczniów klas IV-VI przygotowała p. Barbara Pałka

 

Mateusz Stanikowski (kl.IVa) został laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  opiekun Liliana Rosiecka

 

  14 stycznia 2017r. w Lublinie odbył się V  Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Jezus Malusieńki"  dla Szkół Podstawowych Lublina i województwa lubelskiego pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Artura  Mizińskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk i pani dyrektor Danuty Giletycz. W konkursie wziął  udział zespół wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Figiel, Zuzanna Kowalczyk  zdobywając wyróżnienie.

  Uczennicę do konkursu przygotowała p. Barbara Pałka

W dniu 12-go stycznia 2017 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej wNiedrzwicy Dużej uczestniczyła w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii zorganizowanym w szkole w Krężnicy Jarej.  Jeden z uczniów naszej szkoły, Jędrzej Zaborski, zdobył w nim drugie miejsce, a dwie uczennice (Dominika Sarnecka i Zuzanna Tyc) uzyskały wyróżnienia.
 
Opiekun Andrzej Gandecki

  05 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas” W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Zuzanna Figiel, Urszula Kosidło zdobywając II miejsce w kategorii klas IV-VI.  Jako solistka wystąpiła Agnieszka Niezgoda zdobywając również  II miejsce w tej samej kategorii.

   Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

Dnia 28 listopada 2016 roku odbył się  II etap konkursu przedmiotowego z historii, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b  Szymon Grzeszczak i Jędrzej Zaborski, którzy po eliminacjach szkolnych, znaleźli się w grupie 408 uczniów z całego województwa lubelskiego, biorących udział w konkursie. Laureatami zostało  79 uczestników, wśród nich Szymon Grzeszczak. Gratulujemy i życzymy sukcesów na  III etapie, wojewódzkim, gdzie będzie jedynym reprezentantem naszej gminy.   Anna Paluch

 21 listopada odbył się konkurs ortograficzny na szczeblu rejonowym, w którym wzięło udział 650 uczestników z województwa lubelskiego. Do III etapu, wojewódzkiego zakwalifikowało się 120 dzieci, w tym  Dominika Sarnecka uczennica klasy VI c.        opiekun  Maria Nowacka

 
W dniach 26-27 listopada 2016r. odbyły się w Szczebrzeszynie Mistrzostwa Polski w Jiu-Jitsu Goshin-Ryu. W zawodach wystartowało ok. 200 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach indywidualnych i zespołowych (walki pokazowe). W trakcie weekendu uczestnicy wzięli też udział w zajęciach szkoleniowych, które poprowadzili: gość honorowy, medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w karate shotokan - sensei Cezary Pryga oraz instruktorzy Nyskiej Formacji Taktyczno-Obronnej. 
 Uczeń naszej szkoły Remigiusz Kokowicz z kl. IVc wywalczył III miejsce, zdobywając brązowy medal w kategorii 5 kyu młodzieżowe, reprezentując Lubelską Szkołę Jiu-Jitsu TSUBAME, z sekcji w Niedrzwicy Dużej, której instruktorem jest Adrian Olbramski - Sensei Okuden 1 Dan.

 

   17 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie miał miejsce VIII  Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Pani Ewy Dumkiewicz- Sprawki, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. W konkursie wziął  udział zespół wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Figiel, Zuzanna Kowalczyk, Urszula Kosidło zdobywając wyróżnienie.

   Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

05 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starostwa Powiatowego w Lublinie, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wójta Gminy Niedrzwica Duża. W kategorii klas I-III soliści- Julia Onyszko zajęła I miejsceW kategorii klas IV-VI soliści -Agnieszka Niezgoda zajęła III miejsce. W kategorii klas IV-VI zespoły – nasze uczennice w składzie: Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Figiel, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Bielecka, Urszula Kosidło zajęły  II miejsce.

 Uczennicę klas I-III przygotowała p. Barbara Niezgoda i p. Barbara Pałka

Uczennice klas IV-VI przygotowała p. Barbara Pałka
   

27 października 2016 roku w Sobieszczanach odbył się VIII Diecezjalny Konkurs o Janie Pawle II. W konkursie wokalnym w kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka NiezgodaDo konkursu uczennicę przygotowała Barbara Pałka.

 

ROK SZKOLNY 2015/2016
 

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno - literacki w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia: Aleks Cielma kl. IIa (wych. p.Iwona Pastuszak), Kamila Świderska kl. IIIa (wych. p.Barbara Niezgoda),  Kacper Szuster kl. IIIc (wych. p.Małgorzata Paluch), Aleksandra Sochan kl. VIa (p. Liliana Rosiecka). Gratulujemy! 

 

28 maja 2016r. w Garbowie odbył się XXI Festiwal Pieśni Maryjnej. Agnieszka Niezgoda zdobyła III miejsce  w kat. solistka, a zespół wokalny w składzie; Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Zuzanna Figiel, Urszula Kosidło, Karolina Bielecka w kat. zespoły  II miejsce.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

  Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Marszobiegu na Orientację organizowanym przez Gimnazjum nr  1 w Niedrzwicy Dużej. Drużyna w  składzie: Małgorzata  Koneczna,  Natalia Paluch, Patrycja Baum, Dagmara Czajkowska, Kamil Reszka, Aleksander Gustaw, Agnieszka  Niezgoda, Amelka Dobrowolska, Urszula Kosidło, Dominik Boguta  najszybciej odnalazła ukryte w lesie punkty i udzieliła właściwych odpowiedzi.  Gratulujemy.

 Opiekun: A. Dobrowolski

 We wtorek 24 maja 2016r. odbyła się Gminna Olimpiada Ekologiczna. Szymon Grzeszczak z klasy Vb  zajął w niej drugie miejsce. Gratulujemy! Naszą szkołę reprezentowały, oprócz Szymona,  Dominika Sarnecka z klasy Vc, i Zuzanna Grochowska z klasy VIa. Uczniów przygotowywały panie Ewa Zarajczyk i Anna Dymitrak.

 

17 maja w  Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie i odbył się finał XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica naszej szkoły  Patrycja Bednarczyk z klasy VI b, przygotowywana przez Pani Marię Nowacką zdobyła wyróżnienie.

 

Sukces Macieja Bieleckiego

Maciej Bielecki uczeń klasy I b naszej szkoły idąc w ślady starszego brata Patryka odnosi duże sukcesy w tenisie stołowym. Startując w mistrzostwach województwa lubelskiego w kategorii skrzatów zdobył w grze podwójnej II miejsce, a indywidualnie V miejsce. Zawody odbyły się 14.05.2016r. w Rykach.Gratulujemy! 

 

 V miejsce na Mistrzostwach Polski dla Patryka Bieleckiego

 W dniach 5-8 maja w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Dzieci z roczników 2003 i 2004 zmierzyły się w grze indywidualnej i drużynowej.

Patryk Bielecki z Niedrzwicy Dużej -uczeń naszej szkoły- jako jeden z najmłodszych zawodników (ur. w grudniu 2004 r.), po raz pierwszy brał udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików; godnie reprezentował Lubelszczyznę oraz Klub Sportowy Sygnał Lublin. Gratulujemy! Zobacz więcej

 

 

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Krężnicy Jarej odbył się IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Gminie "Czy znasz swoją Gminę?". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Urszula Kosidło z klasy V b, Aleksandra Sochan i Zuzanna Grochowska z klasy VI a, która zajęła I miejsce.

Uczennice przygotowała Anna Paluch.

 

28 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach odbył się XI Festiwal Pieśni Religijnej, nasza uczennicaAgnieszka Niezgoda zajęła II miejsce w kategorii solistów klas IV- VI, a zespół wokalny w składzie: Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Zuzanna Figiel, Amelia Kurowska i Dominik Boguta  również zdobył  II miejsce w kategorii zespołów klas IV-VI.          

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje gminne XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły 2 uczennice zakwalifikowały się do etapu powiatowego; Aleksandra Sochan z klasy VI a przygotowywana przez Panią Lilianę Rosiecką oraz Patrycja Bednarczyk z klasy VI b, którą przygotowała Pani Maria Nowacka.

  

Małgorzata Koneczna i Natalia Paluch, ucz. kl. VIb zajęły II miejsce w konkursie plastycznym „OKAZAŁA PISANKA” organizowanym w GOKSiR w czasie Kiermaszu Wielkanocnego. Wykonały pisankę, które składała się z ponad 730 kwiatków.

 

 04 lutego 2016 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’ pod honorowym patronatem:  Krzysztofa Babisza - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Sławomira Sosnowskiego -Marszałka Województwa Lubelskiego, Pawła Pikuli – Starosty Lubelskiego oraz Krzysztofa Urbasia – Wójta Gminy Niemce. W konkursie wziął  udział zespół wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Figiel, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Próchnicka, Wiktoria Hawrył. Jako solistka w kat. IV-VI wystąpiła Agnieszka Niezgoda zdobywając III miejsce.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

  Uczennica klasy Vc Dominika Sarnecka zdobyła tytuł laureata w wojewódzkim konkursie ortograficznym.

  M. Nowacka

 LAUREACI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.PLUS XXIV Edycja

Laureat I stopnia (96 punktów) - Szymon Gęca kl. IV b,  Laureaci IV stopnia (84 punkty) - Piotr Wójtowicz kl. IV b, Szymon Zięba kl. IV B,  Szymon Grzeszczak kl. V b,  Aleksandra Pietrzak kl. VI b     GRATULUJEMY! 

 

28.01.2016r. ogłoszono wyniki XII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez WOK w Lublinie. Uczennica naszej szkoły - Aleksandra Sochan (kl. VIa) zastała laureatką tegoż konkursu. Pracę Oli wyłoniono spośród 307 nadesłanych. Gratulujemy sukcesu. 

Liliana Rosiecka

26 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas”W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Kowalczyk, Zuzanna Figiel, Wiktoria Hawrył, Aleksandra Próchnicka. Zespół zdobył II miejsce w kategorii klas IV-VI.  Jako solistka wystąpiła Agnieszka Niezgoda zdobywając I miejsce w tej samej kategorii.

  Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji  w Niedrzwicy Dużej odbyło się rozdanie nagród w filmowym konkursie profilaktycznym. Uczniowie klasy Va zdobyli  II miejsce.  Autorem scenariusza pt: ,,Anioł, alkohol i dziecko" był Kacper Baran, za kamerami stanęli Jakub Baroszcze i Jakub Rola, a gółwne role zagrali: Wiktoria Jakubczyk, Agata Trynkiewicz oraz Kacper Baran.

  M. Nowacka

Dnia 3 grudnia 2015 roku odbył się etap okręgowy konkursu przedmiotowego z historii, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.  Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI b  Franciszek Janczarek, który po eliminacjach szkolnych, znalazł się w grupie 302 uczniów z całego województwa lubelskiego, biorących udział w konkursie. Laureatami zostało  129 uczestników, wśród nich Franek Janczarek. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim, gdzie będzie jedynym reprezentantem naszej gminy.

 Anna Paluch

30 listopada odbył się konkurs ortograficzny na szczeblu rejonowym, w którym wzięło udział 561 uczestników z województwa lubelskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 193 dzieci, w tym  Dominika Sarnecka uczennica klasy Vc, jako jedyna spośród uczniów naszej gminy.

M. Nowacka

 Kolejny wielki sukces odniósł nasz młody, utalentowany tenisista stołowy ucz. klasy Va  - Patryk Bielecki, który wraz z drużyną KS SYGNAŁ LUBLIN zdobył III miejsce w Polsce w Finale Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w kategorii chłopców 2003-2004. Zawody rozegrane zostały w KRAKOWIE w dniach 28-29 listopada 2015 r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

 Patryk Bielecki  MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM w kategorii kl. IV-VI. Patrz: Zawody

 

  13 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie miał miejsce VII  Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Pani Ewy Dumkiewicz- Sprawki, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublina.

 W konkursie wziął  udział zespół wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Figiel, Zuzanna Kowalczyk ,Natalia Suchora ,Amelia Kurowska, Lena Goljanek

   wyróżnienie w kategorii  soliści otrzymała – Lena Goljanek. Zobacz fotorelację.

 uczennicę przygotowała p. Barbara Pałka

 07 listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Lubelskiego oraz Wójta Niedrzwicy Dużej.  W konkursie wziął  udział zespół wokalny naszej szkoły w składzie Agnieszka Niezgoda, Zuzanna Figiel, Zuzanna Kowalczyk ,Natalia Suchora ,Amelia Kurowska, Lena Goljanek

  - w kategorii klas IV- VI soliści – Agnieszka Niezgoda , zajęła  I miejsce.

  Uczennicę przygotowała p .Barbara Pałka

   VII DIECEZJALNY KONKURS O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

 Dnia 22 października 2015r. w SP w Sobieszczanach odbył się diecezjalny konkurs, w którym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

 w kategorii kl. II-III: w konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II – podróżnik”: II miejsce Kinga Duda z kl. IIc; w konkursie wiedzy: II miejsce zespół z kl. IIb w składzie: Amelia Dobrowolska i Dawid Janczarek

 w kategorii kl. IV-VI: w konkursie recytatorskim: I miejsce Wiktoria Hawrył z kl. VIa; w konkursie wiedzy: III miejsce zespół z klasy IVa w składzie: Antonina Selegrat i Izabela Boruch.    Gratulujemy laureatom konkursów i życzymy kolejnych sukcesów.

 Uczniów do konkursów przygotowała: Jadwiga Kowalska

  Dominik Montusiewicz uczeń klasy Vb otrzymał wyróżnienie w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”  za pracę pod tytułem „Mały Mojżesz w koszyku” uczeń otrzymał dyplom i upominek rzeczowy ponadto praca Dominika zostanie opublikowana w specjalnym kalendarzu wydanym na rok 2016  podsumowującym konkurs. Patronat honorowy nad konkursem objął Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski oraz Bp prof. Dr hab. Antonii Długosz. Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio Em oraz Katolickie Radio Fiat.   

 Opiekun konkursu Jadwiga Kowalska

 30 września 2015 r. w Kocku odbył się XI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej ,,Pieśń Ojczyzny Pełna” w kategorii Szkoły Podstawowe nasza uczennica Lena Goljanek zdobyła II miejsce oraz zaproszenie na koncert laureatów. Zobacz fotorelację.

  Uczennicę przygotowała p. Barbara Pałka

 
 
ROK SZKOLNY 2014/2015
 

Uczeń klasy VI b Bartosz Kasiborski reprezentował szkołę  w XXII Ogólnopolskim Biegu Solidarnościw kategorii uczniowie klas IV-VI (dystans 2000 m). gdzie zajął III miejsce na 78 osób startujących w danej kategorii.

 

20 maja 2015r. w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II "Zawsze gotowi" w Rudniku Szlacheckim, Maciej Sidor z kl. VIc zajął III miejsce. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli też Bartłomiej Wertel, Michał Wójtowicz i Karolina Małek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Uczniów przygotowała pani Jadwiga Kowalska

 

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod Patronatem Starosty Lubelskiego "W świecie pszczół - portret pszczoły" Wiktoria Jakubczyk z kl. IVa zajęła III miejsce.

opieka Magdalena Konopczyńska 

 20 maja 2015 r. w Czółnach odbył się II Festiwal Piosenki Turystycznej.

 

W kategorii klas IV-VI ( zespoły) uczennice naszej szkoły w składzie: ; Dorota Pietrzak, Olga Sobastyańczyk, Agnieszka Niezgoda, Agata Gąszczyk, Monika Brzózka zdobyły I miejsce. Jako solistka w kat. IV-VI wystąpiła Monika Brzózka zdobywając I miejsce.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

12 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się V  Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej nasza uczennica Lena Goljanek zdobyła wyróżnienie w kat. kl.0-3. 

  Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

29 kwietnia 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’ pod honorowym patronatem: dr inż. Henryka Smolarza, Krzysztofa Babisza - Lubelskiego Kuratora Oświaty, Sławomira Sosnowskiego -Marszałka Województwa Lubelskiego, Pawła Pikuli – Starosty Lubelskiego oraz Krzysztofa Urbasia – Wójta Gminy Niemce.

 W kategorii klas I-III  (soliści)- wystąpiła Lena Goljanek zdobywając I miejsce.

 W kategorii klas IV-VI ( zespoły) uczennice naszej szkoły w składzie: ; Dorota Pietrzak, Olga Sobastyańczyk, Agnieszka Niezgoda ,Agata Gąszczyk zdobyły III miejsce.

 Jako solistka w kat. IV-VI wystąpiła Monika Brzózka zdobywając nagrodę specjalną dr inż. Henryka Smolarza Posła na Sejm RP.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 Mały Konkurs Recytatorski

W dniu 15 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się gminne eliminacje XXXIV Małego  Konkursu  Recytatorskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Patrycja Bednarczyk uczennica klasy IVb,  przygotowywana przez nauczycielkę języka polskiego Panią Marię Nowacką

 

Konkurs w Krężnicy Jarej

 W dniu 15 kwietnia 2015 roku odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Gminie Niedrzwica Duża „ Czy znasz swoją gminę?”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Krężnicy Jarej . Drużyna z naszej szkoły, w składzie: Weronika Staszczak z klasy VI c, Zuzanna Grochowska i Aleksandra Sochan z klasy V a, zajęła w nim II miejsce . Laureatki  indywidualnie otrzymały nagrody książkowe, a dla szkoły  czek o wartości 150 złotych. 

 Zdjęcia prac konkursowych i przebiegu konkursu tutaj 

Uczennice do konkursu przygotowała  Anna Paluch

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W GOKSiR w Niedrzwicy Dużej odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym nasz uczeń Bartosz Kasiborski z kl. VIb zajął II miejsce. Gratulujemy.

 

LAUREACI

        W bieżącym roku szkolnym Bartłomiej Wertel z kl. VIa został laureatem wojewódzkiego etapu konkursu z języka angielskiego, sukces ten zwalnia ucznia z II części Sprawdzianu szóstoklasisty. Laureatem wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego został Maciej Sidor ucz z kl. VIc. Maciek jest też finalistą wojewódzkiego etapu konkursu z historii i matematyki.  Uczniowie do konkursów przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli: Andrzeja Gandeckiego, Anety Hacia, Anny Paluch i Magdaleny Oleszek. Gratulujemy.

 

LAUREACI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS Z MATEMATYKI

Laureaci I stopnia z wyróżnieniem 100/100 punktów
Dominika Sarnecka kl. IV c
Bartłomiej Wertel kl. VI a
Maciej Sidor kl. VI c
Laureaci II stopnia (92 punkty)
Adrian Gęca kl. IV a
Daniel Wołoszyn kl. VI c
Laureaci III stopnia (88 punktów)
Marcin Mróz kl. IV b
Jędrzej Zaborski kl. IV b
Szymon Grzeszczak kl. IV b
Bartłomiej Wojtyła kl. VI b
Laureaci IV stopnia (84 punkty)
Patryk Bielecki kl. IV a
Jakub Gałat kl. IV c
Michał Wójtowicz kl. VI c
Laureaci V stopnia (80 punktów)
Weronika Staszczak kl. VI c

 Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!  Wśród laureatów pierwszego stopnia z wyróżnieniem organizator konkursu matematycznego Archimedes.Plus rozlosowuje cenne nagrody. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Maćka Sidora z klasy VI c, który w losowaniu wygrał 20 tomów Wielkiej Endyklopedii Oxford. Gratulacje :)  

 

 W dniu 22 stycznia 2015r. w Kocudzy /powiat Janów Lubelski/ odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Reprezentacja naszej szkoły, startując w kategorii kl.IV i młodsi, wystąpiła w składzie: Patryk Bielecki, Artur Słomka. W rozgrywkach na niższych szczeblach igrzysk w drużynie występował również Adrian Gęca. Ostatecznie nasz zespół uplasował się w pierwszej dziesiątce drużyn w  województwie. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Nauczyciele w.f.

 

 22 stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się XII Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas”. W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Monika Brzózka, Olga Sobastyańczyk ,Agata Gąszczyk, Dorota  Pietrzak, Agnieszka Niezgoda.  Zespół zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI.  Jako solistka wystąpiła Monika Brzózka zdobywając I miejsce w tej samej kategorii.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 17 stycznia 2015r. w Lublinie odbył się III  Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Jezus Malusieńki"  dla Szkół Podstawowych Lublina i województwa lubelskiego pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Artura  Mizińskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Pani Dyrektor  Danuty Giletycz.  Nasza uczennica Monika Brzózka  zdobyła  wyróżnienie.

 Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

Gminny etap konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” organizowanego przez  Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP rozstrzygnięty. W kategorii Szkoła Podstawowa kl. IV-VI wyróżnienie i awans do etapu powiatowego zdobyli: Dominika Sarnecka  i Damian Zarzycki, oboje z kl. IVc. Gratulujemy.

  

Maciej Sidor  z klasy VIc zakwalifikował się do wojewódzkich etapów konkursu ortograficznego, historycznego i matematycznego, zaś Bartłomiej Wertel z klasy VIa z języka angielskiego. Konkursy organizowane są przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na następnym etapie.

  Uczniów do konkursów przygotowali:  A. Hacia,  A. Paluch, M. Oleszek i A. Gandecki.

 

Patryk Bielecki, uczeń klasy IVa, odniósł życiowy sukces zdobywając mistrzostwo województwa w indywidualnym tenisie stołowym kat. kl. IV i młodsi w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 25 listopada 2014r. w Kocudzy. Nasz zawodnik wygrał wszystkie pojedynki, pokonując wielu wysoko notowanych przeciwników. Na szczególnie wysokim poziomie stały mecze półfinałowe i finały. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych osiągnięć. Zobacz fotorelację.

 

  Dyrektor szkoły - Andrzej Pastuszak 

 

08 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Lubelskiego, Wójta Niedrzwicy Dużej.

 - w kategorii klas IV- VI soliści – Monika Brzózka , zajęła  III miejsce.
 

Uczennicę przygotowała p.Barbara Pałka

 

13 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie miał miejsce VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Pani Ewy Dumkiewicz- Sprawki, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublina.

 - w kategorii klas IV- VI   soliści- Monika Brzózka oraz Agnieszka Niezgoda  zostały laureatkami pokonując rywali z ponad 30 szkół biorących udział w Festiwalu. 
uczennice przygotowała p. Barbara Pałka
 
 
Gimnazjum nr 9 w Lublinie było organizatorem II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „W hołdzie bohaterom”. Aleksandra Sochan, ucz. kl. Va zajęła w nim III miejsce za pracę historyczno-literacką „Dziennik małego powstańca”. Dn. 22.10.2014r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego  w Lublinie odbyło się uroczyste rozdanie nagród, w którym  udział wzięła nasza uczennica. Gratulujemy.

 Nauczyciel Magdalena Konopczyńska

 

Uczennice kl. Va Ewelina Staszczak i Zuzanna Grochowska zajęły II miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Konkurs odbył się 16 października 2014r. w Sobieszczanach.

nauczyciel prowadzący  Jadwiga Kowalska

 

W tegorocznej edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł uczniowie z naszej szkoły odnieśli sukcesy. Aleksandra Antoń z kl. IIa ( wych. Grażyna Antoń) została laureatką w konkursie plastyczno-literackim, zaś Magdalena Janic i Jakub Mikuła z kl. IVa w konkursie ulotkowym.

 Wychowawczynią i jednocześnie koordynatorką akcji na terenie szkoły była Małgorzata Paluch
 
 
ROK SZKOLNY 2013/2014
 
Weronika Staszczak kl. Vc  zajęła I miejsce, a Monika Brzózka z tej samej klasy  III miejsce w kategorii kl. IV-VI w VII Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Gminie Niedrzwica Duża  w  konkursie  plastycznym  „ Mój ulubiony zakątek” organizowanym przez Zespół Szkół w Krężnicy Jarej. Patrycja Piekarczyk z kl. VIb zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.
  Nauczyciel   Magdalena Konopczyńska

 

Uczeń klasy Vb Bartosz Kasiborski reprezentował szkołę  w XXII Ogólnopolskim Biegu Solidarności w kategorii uczniowie klas IV-VI (dystans 2000 m). Zajął IV miejsce na ponad 250 osób startujących w danej kategorii.

 
 
31 maja 2014r. w Garbowie odbył się XIX Festiwal Pieśni Maryjnej. Monika Brzózka zdobyła II miejsce  w kat. solistka, a zespół wokalny w składzie; Karolina Żarnowska , Monika Brzózka, Olga Sobastyańczyk, Dorota Pietrzak, Agata Gąszczyk w kat. zespół również II miejsce.
 

- Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka 

 
21 maja 2014r. w Czółnach odbył się Festiwal Piosenki Turystycznej. Zespołowo zajęliśmy II miejsce w kat. kl I-III i III miejsce w kat. kl IV-VI. Indywidualnie wśród młodszych I miejsce Agnieszka Niezgoda. (zobacz fotorelację) 

21 maja 2014 r.  w Gimnazjum nr 15 w Lublinie odbył się Koncert laureatów "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II"z udziałem naszej uczennicy Moniki Brzózki, która zajęła III miejsce. (zobacz fotorelację)

10 maja 2014 r.  w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym nasza reprezentacja zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

 

Aleksandra Sochan, ucz. kl. IVa zdobyła wyróżnienie w XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

nauczyciel prowadzący A.Hacia

 29 kwietnia  2014r - w Lublinie odbyły się XI Lubelskie Spotkania z Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką (konkurs o zasięgu archidiecezjalnym) w kategorii szkół podstawowych - III nagrodę w kategorii "wokal" zdobyła Monika Brzózka

 -opiekun pani Barbara Pałka

 29 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna w składzie Agata Gąszczyk kl. Va, Dorota Pietrzak kl. Va, Mikołaj Duda kl. VIa i Jakub Suchora kl. VIa zajęła  I  miejsce i będzie reprezentować Gminę Niedrzwica Duża  w etapie powiatowym 10.05.2014r. w  Szkole Podstawowej nr 27 w Lublinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

zdjęcia z turnieju:

http://www.youtube.com/watch?v=7ExFIH3-bFY

http://www.youtube.com/watch?v=ISYvT-5xe-w

 

Nauczyciel Jacek Słotwiński

 

28 IV kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach odbył się IX Festiwal Pieśni Religijnej, nasza uczennica Monika Brzózka zdobyła II miejsce w kategorii solistów klas IV- VI, a zespół wokalny w składzie: Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Olga  Sobastyańczyk, Dorota Pietrzak, Agata Gąszczyk zdobył  I miejsce w kategorii zespołów klas IV-VI.

 

                                                                              - Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

XXXIII Mały Konkurs Recytatorski - etap gminny odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Aleksandra Sochan, ucz. kl. IVa recytując fragmenty prozy uzyskała kwalifikacje do etapu powiatowego. Gratulujemy.

 Nauczyciel Aneta Hacia

 W  XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież zapobiega pożarom"  Maciej Sidor,  ucz. kl. Vc  zajął II miejsce w powiecie. Eliminacje odbyły się

27 marca 2014 r. w Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Gratulujemy. 

Uczeń pracował pod  kierunkiem p. Ewy Zarajczyk

 

W dniu 25 marca 2014r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego. W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowała Alicja Jemielniak, uczennica klasy VIc, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 Nauczyciel: Agnieszka Latos

 

 20 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się XI Wojewódzki  Festiwal Piosenki Europejskiej. Nasi uczniowie: Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Olga Sobastyańczyk, Dorota Pietrzak, Agata Gąszczyk, Weronika Staszczak i Szymon Chamera zostali laureatami festiwalu oraz dostali zaproszenie na koncert laureatów.

 Uczniów do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

  

  W Szkole Podstawowej w Niemcach dn. 19.03.2014r. rozegrany został etap powiatowy  XIV Turnieju „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Gminę Niedrzwica Duża reprezentowały  2 drużyny dziewcząt z naszej szkoły, w kategorii U-10 i U-12. W obu kategoriach dziewczynki zajęły I miejsca i zapewniły sobie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Zamościu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 Skład drużyny U-10: Aleksandra Ostrowska IIIa, Edyta Smolak IIIa,  Magdalena Janic IIIa,  Patrycja Mijał IIIa, Wiktoria Jakubczyk IIIa , Patrycja Bednarczyk  IIIb, Zuzanna Kowalczyk IIIb,  Urszula Kosidło IIIb, Kinga Kijek IIIb, Milena Węcławska IIIb, Agnieszka Niezgoda IIIc, Martyna Kowalczyk IIIc.

 Skład drużyny U-12: Patrycja Wójtowicz IVa,  Zuzanna Pieklak Vc, Natalia Kurowska Vc, Karolina Małek Vc, Weronika Staszczak Vc, Ewa Moskwa Vb, Sylwia Wojtyła Vb, Patrycja Drelich Vb, Nikola Baran Vb, Natalia Zięba Vb, Julia Wiertel Vb.

 

 

Trenerzy: A. Dobrowolski i J. Słotwiński

 

 

Dnia 4 marca 2014r. odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowane przez Zarząd Gminny OSP w Niedrzwicy  Dużej.  Maciej Sidor, ucz. kl. Vc, zdobywając maksymalną liczbę punktów,  zajął I miejsce .  Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych  etapach.  

Nauczyciel Ewa Zarajczyk

 11 stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się XI Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas”. W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Monika Brzózka, Weronika Staszczak Karolina Żarnowska, Olga Sobastyańczyk ,Agata Gąszczyk, Dorota  Pietrzak, Michał Wójtowicz.

 Zespół zdobył II miejsce w kategorii klas IV-VI .  Jako solistka wystąpiła Monika Brzózka zdobywając I miejsce w tej samej kategorii.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

W piątek, 13 grudnia odbył się w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej VI Gminny Przegląd Teatrów Amatorskich „BLIŻEJ SIEBIE” 2013 zorganizowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Naszą szkołę w kategorii kl. I-III reprezentowali członkowie kółka artystycznego: Patrycja Bednarczyk, Urszula Kosidło, Zuzanna Kowalczyk, Jakub Kowalski, Dominik Montusiewicz, Aleksandra Paniak i Jędrzej Zaborski zaś kl. IV-VI ucz. kl. Va i c w składzie: Łukasz Biskup, Weronika Socha, Bartłomiej Wertel, Monika Brzózka, Natalia Kurowska, Karolina Małek, Zuzanna Pieklak, Maciej Sidor, Weronika Staszczak, Daniel Wołoszyn, Michał Wójtowicz i Gabriela Ziółkowska oraz ucz. kl. IVb Aleksandra Pietrzak. W obu kategoriach nasi uczniowie zajęli I miejsce.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                            Opiekunowie kółka artystycznego kl. I-III: p.Agnieszka Rudzka i p.Barbara Niezgoda

                                                                                                       Nauczyciel kl.IV-V p. Aneta Hacia

 

Maciej Sidor, uczeń kl.Vc wziął udział i zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie na Prezentację Multimedialną o życiu i twórczości Juliana Tuwima organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 w Lublinie. Gratulujemy!

 

Olimpiada Wiedzy Archimedes - Matematyka.Plus XX Edycja - rok szkolny 2013/2014:
Laureat I stopnia z wyróżnieniem - Dominik Bielecki
Laureat I stopnia - Maciej Sidor
Laureaci II stopnia - Łukasz Biskup, Gabriela Woś, Michał Wójtowicz
Laureaci III stopnia - Paulina Polaczek, Bartłomiej Wojtyła
Laureaci IV stopnia - Weronika Staszczak, Damian Szaliłow, Bartłomiej Wertel, Łukasz Wójcik
Laureaci V stopnia - Maciej Chyła, Mikołaj Duda

 

Mira Mazurkiewicz - Leziak
Magdalena Oleszek

 

16 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Lubelskiego, Wójta Niedrzwicy Dużej.

  Naszą szkołę reprezentowały:

 -w kategorii klas I-III soliści – Agnieszka Niezgoda, która zajęła III miejsce

 - w kategorii klas IV- VI soliści – Monika Brzózka , która zajęła  I miejsce

 - w kategorii klas IV- VI zespoły IV-VI i Gimnazjum –Agata Gąszczyk, Weronika Staszczak, Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Dorota Pietrzak, Olga Sobastyańczyk -  uczennice zdobyły III miejsce.

  Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 

06 listopada  2013 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Wokalny "O powstaniu styczniowym" zorganizowany  z okazji ogłoszenia przez Senat RP roku 2013 Rokiem Powstania Styczniowego  ,pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

W konkursie wziął udział  zespół wokalny oraz  Monika Brzózka, która  zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Nasza uczennica wystąpi również w Koncercie  Laureatów  w Trybunale Koronnym w Lublinie.

 

24 pażdziernika 2013 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Konkurs Piosenki ,,Jesienne Nutki 2013’’ pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięły udział Agnieszka Niezgoda oraz Monika Brzózka, która znalazła się wśród finalistów tego konkursu.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

W dniu 17 października w SP w Sobieszczanach odbył się V Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Janie Pawle II pt. „Santo Subito” w którym udział wzięło 12 szkół z województwa lubelskiego naszą szkołę w kategorii kl IV-VI reprezentowali uczniowie kl Vc – Maciej Sidor i Michał Wojtowicz - zajęli I miejsce (uzyskali maksymalną ilość punktów).  Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

...zdjęcie w Galerii 

uczniów przygotowała p. Jadwiga Kowalska 

 

W I E L K I   F I N A Ł

 

W dniach 13-15 września 20013r. na Stadionie Miejskim w Gdyni rozegrany został finał ogólnopolski XIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

 

W Wielkim Finale Turnieju wzięły udział reprezentacje, zarówno chłopców, jak i dziewcząt ze wszystkich 16 województw. Trzon tych reprezentacji  stanowili zawodnicy z zespołów, które zwyciężyły w rozgrywkach na etapie finałów wojewódzkich.

 

              Województwo lubelskie w drużynie dziewcząt wraz z UKS Polana Siennica Nadolna reprezentowała nasza uczennica Patrycja Wójtowicz z kl. IVa. Patrycja była mocnym wsparciem tej drużyny, grała wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym i wspólnie z drużyną wywalczyła II miejsce w Polsce. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy i gratulujemy.

 

 
ROK SZKOLNY 2012/2013 
 
  organizator: Mira Mazurkiewicz - Leziak

 

W dniu 17 czerwca 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Czwartaki liczą na siebie". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych. W tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki. Maksymalną liczbę punktów uzyskało aż pięciu uczniów:

 

  z klasy IVa: Łukasz Biskup i Bartłomiej Wertel

  z klasy IVb: Bartłomiej Wojtyła

  z klasy IVc: Maciej Sidor i Michał Wójtowicz

 

   Gratulujemy!

  

 

12 czerwca 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas IV-VI.  Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza ortografii w trzech
kategoriach.

W kategorii klas IV zwycięzcami zostali: Maciej Sidor (IVc)  i Weronika Staszczak (IVc).

W kategorii klas V zwyciężył Dominik Bielecki ( Vb).

W kategorii klas VI zwyciężczynią została Agata Tokarzewska (VIb)

 

 Gratulujemy!

 

organizator Liliana Rosiecka

 

 

Dnia6 czerwca 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Asy z piątej klasy”.  W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas piątych, którzy mieli do rozwiązania 6 zadań za łącznie 24 punkty.

Najlepsze wyniki uzyskali, zdobywając wskazane miejsca, następujący uczniowie:

1.        Gabriela Woś - klasa Va

2.        Paulina Polaczek – klasa Vb

3.        Dominik Bielecki – klasa Vb

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

organizator: Magdalena Oleszek
 
 

13.06.2013r.w Szkole Podstawowej w Sobieszczanach odbył się VIII Gminny Konkurs Profilaktyczny – I miejsce w kategorii kl. IV-VI zajęli Maciej Sidor i Michał Wójtowicz z kl. IVc,  chłopcy wykazali się również talentem artystycznym i w konkursie plastycznym dotyczącym profilaktyki także zajęli I miejsce.

               Nauczyciel prowadzący p. M. Palusińska

 

27 maja 2013 roku w Lublinie odbył się Konkurs „Wygraj szansę” – ogólnopolski program dydaktyczno kulturalny w ramach programu „ Trzeźwość na co dzień” dla dzieci i młodzieży muzycznie uzdolnionej zorganizowany przez TV MEDIA Łódź.

Naszą szkołę, a zarazem całą gminę Niedrzwica Duża, reprezentowała uczennica klasy IV c Monika Brzózka. Monika brawurowo wykonała utwór „Takie tango” Budki Suflera. Występ naszej solistki został nagrodzony brawami i owacjami. Szczególne wsparcie Monika otrzymała od swoich fanów, którzy towarzyszyli jej w wyjeździe - kolegów i koleżanek z klasy, wychowawczyni, nauczycielki muzyki, rodziny i pracowników OPS. zdjęcia

Gratulujemy Monice kolejnego sukcesu!


25 maja  2013r. W Garbowie odbył się XVIII Festiwal Pieśni Maryjnej. Wiktoria Fryc zdobył I miejsce, a zespół wokalny w składzie; Weronika Janczak, Eliza Brzózka, Karolina Żarnowska , Wiktoria Fryc , Monika Brzózka, Olga Sobastyańczyk, Patrycja Jaśkowska wyróżnienie.

 - Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 

20 maja 2013r. w Kurowie odbył się  XIII Międzypowiatowy Konkurs Poezji i Prozy o tematyce Religijnej, II miejsce zdobyła Aleksandra Sochan ucz. kl. IIIa,  zaś wyróżnienie Daniel Wołoszyn  ucz. kl. IVc .

                                                                                                   Nauczyciel Jadwiga Kowalska

 

18 maja 2013r. w Kościele św. Michała w Lublinie odbyło się I Spotkanie z  Piosenką Religijną uczennice naszej szkoły w składzie :Weronika Janczak, Eliza Brzózka, Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Patrycja Jaśkowska, Olga Sobastyańczyk, Wiktoria Fryc wystąpiły tam na zaproszenie. Występ bardzo się podobał.

                                                              Uczennice  przygotowała pani Barbara Pałka

 17 maja  2013r - w Lublinie odbyły się X Lubelskie Spotkania z Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką (konkurs o zasięgu archidiecezjalnym) w kategorii szkół podstawowych

 - II nagrodę w kategorii "wokal" zdobyła Wiktoria Fryc (pierwszej nagrody nie przyznano)   - opiekun pani Barbara Pałka

 - wyróżnienie w kategorii "recytacja" otrzymał Michał Dziewulski (w tej kategorii jury przyznało tylko drugą nagrodę - opiekun pani Jadwiga Kowalska

 

13 maja 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbył się finał Gminnej Olimpiady Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. I miejsce zajęła Agata Tokarzewska ucz. kl.VIb, która została zwycięzcą w kategorii szkoła podstawowa.

                                                                                                           Nauczyciel E.  Zarajczyk

 

10 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej nasza uczennica Wiktoria Fryc  zdobyła III miejsce

 

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

09 maja  2013r .- w Gminnym Centrum Kultury w Piotrkowie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewający słowik” uczennica Wiktoria Fryc zdobyła I miejsce w kategorii  klas IV-VI oraz nominację do konkursu wojewódzkiego w Rykach.

 - Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

06 maja 2013 r.  odbył się szkolny etap Olimpiady Ekologicznej organizowanej przez Gminę Niedrzwica Duża. Do testu przystąpiło 23 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Agata Tokarzewska kl. VIb, Tomasz Wójtowicz kl.VIa i Dominik Bielecki kl. Vb, którzy będą brać udział w etapie gminnym.

opieka p. Ewa Zarajczyk i p. Anna Dymitrak

 29 kwietnia 2013r.-  w Lublinie odbyły się XII Lubelskie Spotkania z Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką w kategorii szkół podstawowych Wiktoria Fryc w kategorii wokal została zaproszona do koncertu finałowego w dniu 17 V 2013r.

 

 

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

W niedzielę, 21.04.2013r. w Lublinie odbył się Turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, etap powiatowy –III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Sebastian Gąszczyk kl. VIa, Jakub Suchora  kl. Va, Tomasz Wójtowicz kl.VIa);   

opieka  Artur  Dobrowolski 

 

19 kwietnia 2013r. w  Bychawskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania "Dziecięcych i Młodzieżowych Spotkań z Piosenką Kamerton 2013", nasza uczennica Wiktoria Fryc zdobyła wyróżnienie.  

 

- Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

12 IV kwietnia 2013r.w Szkole Podstawowej w Strzeszkowicach odbył się VIII Festiwal Pieśni Religijnej nasza uczennica Wiktoria Fryc zdobyła I miejsce w kategorii klas IV- VI

- Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

13 IV kwietnia 2013r. w Kościele św. Mikołaja w Lublinie odbył się Festiwal Piosenki Religijnej ,,Soli Deo’’ w kategorii klas I- VI soliści – Wiktoria Fryc , która zdobyła I I miejsce- w kategorii klas I- VI zespoły -Weronika Janczak, Eliza Brzózka, Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Patrycja Jaśkowska, Olga Sobastyańczyk, Wiktoria Fryc uczennice zdobyły III miejsce

- Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka


11 kwietnia 2013 r.  
Turniej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, etap gminny organizowany przez Gminę Niedrzwica Duża:
I miejsce SP  Niedrzwica Duża ( skład drużyny: Sebastian Gąszczyk kl. VIa, Mikołaj Duda kl. Va, Tomasz Wójtowicz kl.VIa);
Sebastian Gąszczyk został najlepszym zawodnikiem Turnieju w kategorii kl. IV-VI.

opieka p. Artur Dobrowolski i p. Jacek Słotwiński 

10 kwietnia 2013 r. w Kraśniku  odbyły się  eliminacje wstępne do ogólnopolskiego konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej ,,Wygraj sukces" uczennica Wiktoria Fryc uzyskała nominację do eliminacji regionalnych.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 21 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się X Wojewódzki  Festiwal Piosenki Europejskiej nasza uczennica Wiktoria Fryc została laureatką oraz zaproszenie na koncert laureatów do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

  

Maciej Sidor,  ucz. kl. IVc  zajął II miejsce w powiecie w XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież zapobiega pożarom".   Eliminacje powiatowe odbyły się 26 marca 2013 r. w Lublinie, w Państwowej Straży Pożarnej . Gratulujemy. 

Uczeń pracował pod  kierunkiem p. Ewy Zarajczyk

 


Dnia 25 marca 2013r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół z terenu gminy Niedrzwica Duża. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla klas I-III i dla klas IV-VI. W klasach młodszych pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Pietrzak uczennica kl. IIIa Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej , zaś w klasach starszych Agata Tokarzewska uczennica kl. VIb  Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

 

Uczennice pracowały pod kierunkiem
p. Marzeny Musińskiej-Niezgoda i p. Agnieszki Latos.W poniedziałek,11 marca br. w Urzędzie Gminy odbyły się eliminacje gminne XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom.” W grupie szkół podstawowych wygrał Maciej Sidor - uczeń kl. IVc Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej i to on będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym.  

Nauczyciel Ewa Zarajczyk

 8 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbył się etap gminny XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica naszej szkoły, Oliwia Wachowska (kl.VIa), została jego laureatką, a jednocześnie zakwalifikowała się do turnieju powiatowego.

Dziewczynka pracowała pod kierunkiem pani Liliany Rosieckiej.

 


W Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym „Zapobiegamy Pożarom” 2013 praca Agaty Tokarzewskiej, ucz. kl. VIb  w wyniku eliminacji wojewódzkich została zakwalifikowana do oceny na szczeblu centralnym.

Ucz. pracowała pod kierunkiem p. M. Konopczyńskiej.

 07 Lutego 2013 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się VIII Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’.

W kategorii klas I-III  (soliści)- wystąpiła Agnieszka Niezgoda zdobywając III miejsce.

W kategorii klas IV-VI ( zespoły) uczennice naszej szkoły w składzie: ; Eliza Brzózka, Weronika Janczak ,Monika Brzózka, Karolina Żarnowska- zdobyły I miejsce.

Jako solistka wystąpiła Wiktoria Fryc zdobywając również I miejsce w tej samej kategorii.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

4 lutego 2013 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu kuratoryjnego z historii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Agata Tokarzewska została  laureatką etapu wojewódzkiego konkursu historycznego, uzyskując doskonały trzeci wynik. Wcześniej osiągnęła bardzo dobry wynik w etapie szkolnym i awansowała do etapu okręgowego, gdzie zajęła I miejsce.

 

Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Anna Paluch

Gratulujemy!

 

1 lutego 2013r. zostały ogłoszone wyniki konkursu kuratoryjnego z języka polskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Uczennica naszej szkoły, Agata Tokarzewska ( kl. VIb), została laureatką etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego, uzyskując wspaniały wynik. Aby cieszyć się tytułem laureata, Agata musiała wcześniej osiągnąć bardzo dobre wyniki w etapie szkolnym i okręgowym tegoż konkursu.

Dziewczynka pracowała pod kierunkiem pani Liliany Rosieckiej. Gratulujemy!21 stycznia 2013r.
 w Puławach odbył się XVIII wojewódzki  Festiwal Kolęd i Pastorałek.W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Monika Brzózka, Weronika Janczak ,Wiktoria Fryc, Karolina Żarnowska, Patrycja Jaśkowska, Eliza Brzózka, Olga Sobastyańczyk.

Zespół zdobył II miejsce w kategorii klas IV-VI

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

19 stycznia 2013r. w Lublinie odbył się I Lubelski Festiwal Kolęd i Pastorałek dla Szkół Podstawowych Lublina i województwa lubelskiego pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Artura Mizińskiego.

Nasza uczennica Wiktoria Fryc zdobyła I miejsce.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka
 

16 stycznia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się X Międzyszkolny Konkurs ,,Hej kolędy to czas”. W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Monika Brzózka, Weronika Janczak ,Wiktoria Fryc, Karolina Żarnowska, Patrycja Jaśkowska.

Zespół zdobył I miejsce w kategorii klas IV-VI .

Jako solistka wystąpiła Wiktoria Fryc zdobywając I miejsce w tej samej kategorii.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

Olimpiada Wiedzy Matematyka Plus XVIII Edycja Oxford Educational rok szkolny 2012/2013 LAUREACI:

Dominik Bielecki V b - laureat I stopnia z wyróżnieniem (100 punktów - maksymalna ilość punktów)

Agata Tokarzewska VI b - laureat I stopnia z wyróżnieniem (100 punktów - maksymalna ilość punktów)

Maciej Sidor IV c - laureat I stopnia 96 pkt

Bartlomiej Wertel IV a - laureat II stopnia 92 pkt

Bartłomiej Wojtyła IV b - laureat II stopnia 92 pkt

Gabriela Woś V a - laureat II stopnia 92 pkt

Damian Szaliłow V a - laureat II stopnia 92 pkt

Łukasz Biskup IV a - laureat IV stopnia 84 pkt

Michał Wójtowicz IV c - laureat IV stopnia 84 pkt

Paulina Polaczek V b - laureat IV stopnia 84 pkt

Weronika Janczask VI b - laureat IV stopnia 84 pkt

Gabriela Baum VI a - laureat V stopnia 80 pkt

 W konkursie plastycznym "Gwiazda betlejemska" organizowanym przez GOKSiR w Niedrzwicy Dużej wyróżnienie zdobyli ucz. kl. IVc , którzy swoją gwiazdę przygotowali pod kierunkiem wych. p. Magdaleny Oleszek


16 października 2012r. K onkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizator Szkoła Podstawowa w Sobieszczanach i Parafia w Niedrzwicy Kościelnej:

prace  literackie: II miejsce Robert Wołoszyn VIc,  III m Natalia Michalewska Vc,

nauczyciel p Anna Malarczyk

 

 

Dnia 10 grudnia 2012r. w świetlicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Niedrzwicy Dużej odbyło się wręczenie nagród za udział w ogólnopolskim  konkursie plastycznym „Zachowaj trzeźwy umysł” 2012. Nasze uczennice Sylwia Pastuszak kl. VIc,  Justyna Niezgoda kl.VIb  zdobyły wyróżnienia ,
link do filmu: http://youtu.be/cC9uGkHPmz4

opieka p. Małgorzata Paluch.

 

 

 

W gminnym konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”- kwalifikacja do powiatu

- Kacper Szaliłow Ia, Mateusz Węgorek Ia, nauczyciel p. Jolanta Majewska

- Sylwia Pastuszak VIc, Agata Tokarzewska VIb,   nauczyciel p. Magdalena  Konopczyńska17 listopada 2011 r.w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Lubelskiego, Wójta Niedrzwicy Dużej.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas IV- VI soliści – Wiktoria Fryc , która zdobyła I miejsce

- w kategorii klas IV- VI zespoły -Weronika Janczak, Eliza Brzózka, Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Patrycja Jaśkowska, Olga Sobastyańczyk, Wiktoria Fryc uczennice zdobyły II miejsce

 

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka16 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie miał miejsceIV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Pani Ewy Dumkiewicz- Sprawki, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublina.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas IV- VI   soliści – Wiktoria Fryc , która została laureatka

- w kategorii klas IV- VI zespoły -Weronika Janczak, Eliza Brzózka, Monika Brzózka, Karolina Żarnowska, Patrycja Jaśkowska, Olga Sobastyańczyk, Wiktoria Fryc uczennice zdobyły wyróżnienie (miejsc nie przyznawano)

 

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka 

11 listopada 2012 r. o godzinie 11.30 w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyli harcerze oraz poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum imienia Józefa Piłsudskiego. Po nabożeństwie z programem artystycznym wystąpiła klasa IV a (pod opieką p. Sylwii Antoń) oraz chór szkolny (pod opieką p. Barbary Pałki).
Dnia 21 września 2012 roku, podczas Koncertu Jubileuszowego 60 - lecia Radia Lublin, uczennica naszej szkoły Sylwia Pastuszak z klasy VI c - zdobyła wyróżnienie w Konkursie plastycznym - "Szkoła, o jakiej marzę"
 
link do filmiku  http://www.youtube.com/embed/QekryWPVGXI"
ROK SZKOLNY 2011/2012Test Matematyka Plus XVI Edycja Oxford Educational  rok szkolny 2011/2012  - LAUREACI

Bartłomiej Sochan VI a - laureat I stopnia z wyróżnieniem (maksymalna ilość 100 punktów)

Maciej Sidor III c - laureat I stopnia 96 pkt

Patrycja Gralewska VI c - laureat II stopnia 92 pkt

Kacper Przydatek VI c - laureat III stopnia 88 pkt

Gabriela Woś IV a - laureat V stopnia 80 pkt

Damian Szaliłow IV a - laureat V stopnia 80 pkt


15 czerwca 2012r. odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny "Wspólnie mówimy nie przemocy. Gramy Fair Play".
Sylwia Pastuszak kl. Vc została laureatką, a Agata Tokarzewska kl. Vb zdobyła wyróżnienie.
Zdjęcia w Galerii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie http://ken.pbw.lublin.pl

- opiekun uczennic - pani Magdalena Konopczyńska02 czerwca
2012r.
 
w Piotrowicach odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,, Lubelski Talent'', nasze uczennice Monika Brzózka kl.III i Wiktoria Fryc kl.V zdobyły wyróżnienia

- Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

26
maja  2012r.w Garbowie odbył się XVII Festiwal Pieśni Maryjnej Wiktoria Fryc - solistkaoraz zespół wokalny w składzie; Weronika Janczak, Eliza Brzózka,Karolina Żarnowska , Wiktoria Fryc zostały laureatkami.

 
 - Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 
23 maja 2012 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie
odbył się turniej powiatowy  XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego w którym uczestniczyło 48 recytatorów kl. I- VI szkół podstawowych z powiatu lubelskiego ziemskiego.

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice pod opieką p. Grażyny Antoń

- Aleksandra Sochan kl. II a / instruktor p. Anna Drewniak- Janczarek/

- Natalia Michalewska  kl. IV c / instruktor p. Maria Nowacka/

- Oliwia Wachowska kl. V a / instruktor p. Liliana Rosiecka/.

Uczennica Oliwia Wachowska otrzymała wyróżnienie za recytację fragmentu prozy Roalda Dahl: „ Skutki nadużywania teletrutki”. Gratulujemy!18
maja  2012r 
- w Lublinie odbyły się XI Lubelskie Spotkania z Poezją Jana Pawła II i Religijną Piosenką Poetycką w kategorii szkół podstawowych

- III miejsce w kategorii "wokal" zdobyła Wiktoria Fryc( innych miejsc w tej kategorii  nie przyznano)   - opiekun  pani Barbara Pałka
- wyróżnienie w kategorii "recytacja" otrzymała Natalia Michalewska                                           - opiekun pani Jadwiga Kowalska
10
maja  2012r. w Gminnym Centrum Kultury w Piotrkowie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej uczennica Wiktoria Fryc zdobyła II miejsce w kategorii  klas IV-VI .

- Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

https://picasaweb.google.com/107522650951325943396/PowiatowyFestiwalPiosenkiDzieciecejIMOdziezowejSpiewajacySOwik2012r?authuser=0&feat=embedwebsite - tutaj jest album zdjęć z całego festiwalu
30 IV kwietnia 2012r.w Szkole Podstawowej wStrzeszkowicachodbył się  VII Festiwal Pieśni Religijnej nasza uczennica Wiktoria Fryc zdobyła I   miejsce w kategorii klas IV- VI

- Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka20 kwietnia 2012r.
w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbył się etap gminny XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego . Do kolejnego, powiatowego etapu  konkursu zakwalifikowały się uczennice z naszej szkoły:

- Aleksandra Sochan kl. IIa ( instruktor- Pani Anna Drewniak-Janczarek)

- Natalia Michalewska kl. IVc ( instruktor -Pani Maria Nowacka)

- Oliwia Wachowska kl. Va ( instruktor –Pani Liliana Rosiecka)

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.30 marca 2012 roku  w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku miała miejsce II edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego Stan poetycki. Konkurs adresowany był do osób piszących wiersze. Swoje utwory zaprezentowały trzy uczennice z naszej szkoły.

I miejsce w kategorii I ( 6-12lat) zajęła Natalia Hacia ( kl.VIb), zaś wyróżnienie otrzymała Klaudia Cieślak.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Aneta Hacia.

 

29 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej w Mariance miał miejsce IX Międzyszkolny Konkurs Literacki Świat w oczach dziecka.
Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych, zapoznawali się, zgodnie z regulaminem, z twórczością Janusza Korczaka.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas I-III Patrycja Drelich i Kacper Plewik (kl. IIIb). Uczniowie zajęli III miejsce. Do konkursu przygotowała dzieci pani Małgorzata Paluch.

- w kategorii klas IV-VI Julia Stępień (kl. Va) i Kinga Węcławska ( kl. VI b). Uczennice zajęły I miejsce. 

Dziewczynki przygotowała pani Liliana Rosiecka.


 

27 marca 2012 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie został uroczyście odczytany protokół informujący o nagrodach i wyróżnieniach przyznanych w VIII Wojewódzkim Konkursie Literackim Mój świat- moje zadziwienia.

Laureatkami z naszej szkoły zostały:

-w kategorii szkoła podstawowa POEZJA: Julia Stępień z kl. Va ( III miejsce)

-w kategorii szkoła podstawowa PROZA: Gabriela Woś z kl. IVa ( III miejsce)

Uczennice otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Spotkanie połączone było z promocją tomiku pokonkursowego Pytanie o początek, w którym znalazły się fragmenty twórczości naszychdziewczynek.

Opiekun - pani Liliana Rosiecka.

 

27 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. 
Nasi reprezentanci w składzie: Tomasz Wójtowicz (kl. Va), Sebastian Gąszczyk (kl. Va) i Maksymilian Szadura (kl. VIb) zdobyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych i zakwalifikowali się do etapu powiatowego.
Tomasz Wójtowicz okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej kategorii wiekowej.

Opiekun uczniów - p. Artur Dobrowolski


22 marca 2012 r
.
w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbył się IX Wojewódzki  Festiwal Piosenki Europejskiej nasza uczennica Wiktoria Fryc zdobyła wyróżnienie oraz zaproszenie na koncert laureatów do Filharmonii Lubelskiej.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 

16 Lutego 2012 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki ,,Niezapomniane Melodie’’.

W kategorii klas I-III wystąpiła Monika Brzózka zdobywając III miejsce

W kategorii klas IV-VI uczennice naszej szkoły w składzie: ; Eliza Brzózka, Weronika Janczak ,Karolina Masierak, Karolina Żarnowska, zdobyły wyróżnienie

Jako solistka wystąpiła Wiktoria Fryc zdobywając również wyróżnienie w tej samej kategorii.

 Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

11 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbył się IX Międzyszkolny  Konkurs ,,Hej kolędy to czas”. W konkursie wziął udział zespół wokalny w składzie; Eliza Brzózka, Weronika Janczak ,Wiktoria Fryc, Karolina Żarnowska.

Zespół zdobył II miejsce w kategorii klas IV-VI .

Jako solistka wystąpiła Wiktoria Fryc zdobywając I miejsce w tej samej kategorii.

  Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka19 listopada 2011 r.
 w Zespole Szkół w Krężnicy Jarej odbył się IX Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Lubelskiego, Wójta Niedrzwicy Dużej.      

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas I-III  -  Monika Brzózka, która zdobyła III miejsce

- w kategorii klas IV-VI – Wiktoria Fryc , która zdobyła I miejsce
 
 zdjęcia z konkursu 

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka


10 listopada 2011 r.
w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie miał miejsceIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Pani Ewy Dumkiewicz- Sprawki, Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublina.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii klas I-III  -  Monika Brzózka, która została laureatką

- w kategorii klas IV-VI – Wiktoria Fryc , która zdobyła I miejsce

linki do video z występów:
 Wiktorii: http://www.youtube.com/watch?v=-3OAFN-Kq44&feature=player_embedded
 Moniki:   http://www.youtube.com/watch?v=klO1QsX4QpU&feature=player_embedded 

zdjęcia z konkursu


Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara Pałka

 

 

03 listopada 2011 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie miał miejsce Konkurs Piosenki ,,Jesienne Nutki 2011’’ pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięło udział pięć uczennic z naszej szkoły.

Wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymała Monika Brzózka

Uczennice do konkursu przygotowała pani Barbara PałkaWszystkim laureatom gratulujemy!

 

 

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny z okazji 150 rocznicy urodzin marii skłodowskiej - curie, naszej słynnej uczonej, dwukrotnej laureatki nagrody nobla w dziedzinie fizyki i chemii. 

Czas ogłosić wyniki konkursu.