Lektury

SZKOŁA PODSTAWOWA
 
Klasa I
według programu „Elementarz Odkrywców”
Bełza W. „Katechizm polskiego dziecka”
Brykczyński M. „Tata”
Brzechwa J. „Brzechwa dzieciom”
Chotomska W. „Gdy zamierzasz przejść ulicę”
Kownacka M. „Plastusiowy pamiętnik” (fragmenty)
Krzemieniecka L. „Jak się krasnalek z borsukiem na spacer wybierali”
Łochocka H. „O wróbelku Elemelku” (fragmenty)
Papuzińska J. „Nasza mama czarodziejka” (fragmenty)
Porazińska  J.„Pamiętnik Czarnego Noska”
Strzałkowska M. „Leśny krasnoludek”
Tuwim J. „Wiersze dla dzieci”
Usenko N. „Potwór ekologiczny”
Usenko N. „Telegram do śpiącej królewny”
Wawiłow  D. „Marzenie”
 
Klasa II
według programu „Moje ćwiczenia”
Lofting H.  „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
Chotomska W. „Pięciopsiaczki”
– Makuszyński K., Walentynowicz M.
„120 przygód Koziołka Matołka”
Rusinek M. „Wierszyki domowe”
Andersen H. Ch. „Baśnie. Królowa śniegu”
„Zaczarowana zagroda”
Mikita A. „Różne sposoby na wredne choroby”
Mikita A. „Bajki w zielonych sukienkach”
Milne A.A. „Kubuś Puchatek”
Tuwim J. „Wiersze dla dzieci”
 
Klasa III
według programu „Moje ćwiczenia”
12 ważnych opowieści.
Polscy autorzy o wartościach”
Beręsewicz P. „Czy wojna jest dla dziewczyn?”
Frączek A. „Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie”
Gawryluk B.  „Mali bohaterowie”
Nela „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”
Piątkowska R. „Z przysłowiami za pan brat”
Sumińska D. „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”
Tylicka B. „Polskie miasta w baśniach i legendach”
Wojciechowska M. „Dzieciaki świata”
Zubrzycka E. „Marudek i Pogodek na wakacjach, czyli jak być szczęśliwym”
 
Klasa IV
według programu „Nowe Słowa na start”
Brzechwa J. „Akademia Pana Kleksa”
Burnett F. H. „Tajemniczy ogród”
Christa J. „Kajko i Kokosz.
Sztuka latania”(komiks)
Korczak J. „Król Maciuś Pierwszy”
Sempe J. J., Goscinny R. „Mikołajek”
 
Klasa V
według programu „Słowa na start”
Molnar F. „Chłopcy z Placu Broni”
Montgomery L. M.  „Ania z Zielonego    Wzgórza”
Sienkiewicz H.  „W pustyni i w puszczy”
Twain M. „Przygody Tomka Sawyera”
 
Klasa VI
według programu „Słowa na start”
Jurgielewiczowa I. „Ten obcy”
Lem S. „Bajki robotów”
Makuszyński K. „Szatan z siódmej klasy”
Tolkien J. R.   „Hobbit, czyli  tam
  1. i z powrotem”
Verne J. „W 80 dni dookoła świata”
 
Klasa VII
według programu „Nowe Słowa na start”
Dickens Ch. „Opowieść wigilijna”
Fredro A.  „Zemsta”
Hemingway E. „Stary człowiek i morze”
Saint- Exupery A.  „Mały Książę”
Sienkiewicz H. „ Latarnik”
Słowacki J. „Balladyna”
Tolkien J.R.R.  „Władca Pierścieni”, t. 1 Drużyna Pierścieni
 
ODDZIAŁY GIMNAZJALNE
 
Klasa II
według programu „Myśli i słowa”
Christie A. „Dwanaście prac Herkulesa”
Fredro A. „Zemsta”
Mickiewicz A. „Dziady” cz. II
Prus B. „Kamizelka”
Sapkowski A. „Miecz przeznaczenia”- wybrane opowiadanie
Słowacki J. „Balladyna”
 
Klasa III
według programu „Myśli i słowa”
Fink I. „Wiosna 1941”-
wybrane opowiadanie
Hemingway E. „Stary człowiek i morze”
Kamiński A. „Kamienie na szaniec”
Musierowicz M. „Kwiat kalafiora”
Żeromski S. „Siłaczka”
 
e-Dziennik
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości