Wydarzenia

 

ROK SZKOLNY 2017 /2018
19.03 – 27.03. 2018 .
W w/w terminie p. Natalia wraz ze starszą grupą Festy promowała zespół w szkołach ościennych. W Sobieszczanach, Strzeszkowicach oraz Krężnicy Jarej tancerze zaprezentowali się w krótkim programie, zachęcając tym samym  swoich rówieśników do zapisania się do naszego zespołu.

19 marca 2018
Zespół „Festa” miał okazję zaprezentować się podczas uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły i symbolicznych obchodów 20-lecia istnienia naszego zespołu. Koncert  uświetnił występ dwu  par tanecznych  z Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej pod kierownictwem pani Hani Aleksandrowicz- długoletniej instruktorki  Festy .Przez  około 40 minut oglądający mogli podziwiać umiejętności tancerzy, którzy  wyjątkowo ekspresyjnie ukazywali piękno folkloru  z różnych zakątków kraju.  Goście zaprezentowali  uroczystego poloneza oraz tańce z regionu Rzeszowa. W wykonaniu  starszej  grupy naszego zespołu zobaczyliśmy tańce lubelskie, trojaka i krakowiaka, zaś młodszej– poleczkę i „Maryneczkę". Występ wywołał wielki aplauz wśród  zgromad zonej publiczności  i zakończył się wspólnym tańcem, ”na szybko” zaaranżowanym przez p. Hanię. Na scenie zrobiło się tłoczno, gdyż tańczyli wszyscy chętni - duzi i mali, gospodarze i goście. Koncert nie tylko dostarczył nam wrażeń estetycznych ale  stał się okazją do spontanicznej integracji  społeczności szkolnej.

24 stycznia 2018
W tym dniu odbył się pierwszy publiczny występ zespołu  pod kierownictwem nowej p. instruktor Natalii Skiby.  Podczas semestralnego spotkania z rodzicami  starsza grupa taneczna zaprezentowała dwa nowe układy krakowiaka oraz trojaka. Dzieci z młodszej grupy zatańczyły klepanego  i „Maryneczkę", pokazując się, mimo tremy, z jak najlepszej strony. Dla młodszych  z nich był to debiut na scenie, koncert zaś stał się pięknym startem  i preludium do dalszych przygód na scenie. 

 

ROK SZKOLNY 2016 /2017 

25 czerwca 2017r. w Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Niedrzwicy Kościelnej odbył się piknik ludowy. W sielskiej scenerii miejsca i przy wspaniałej pogodzie, dzieci z zespołu Festa - w pięknych ludowych strojach - prezentowały się wyjątkowo. Zatańczyły kujawiaka, trojaka i poleczkę. Dwie pary towarzyskie wykonały tańce turniejowe: krakowiaka - Justyna Wertel i Karol Koneczny oraz polkę – Patrycja Sulenta i Franek Janczarek. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony koszem słodyczy dla wszystkich tancerzy.

26 maja 2017 r. - w Dniu Matki - wraz z uczniami klas II – zespół Festa podziękował za troskę i obecność swoim Rodzicom i zadedykował Im koncert specjalnie przygotowany na tę okazję. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

 28 marca 2017r. zespół  Festa  wystąpił w trakcie Festiwalu Pieśni Żołnierskiej, po raz kolejny organizowanym w  związku z obchodami święta szkoły.  Około 20 minutowy występ obu grup tanecznych zawierał m.in. poloneza, krakowiaka, tańce śląskie, kujawiaczka oraz polkę w wykonaniu debiutującej pary towarzyskiej Patrycji Sulenty i Franciszka Janczarka. Widownia nagrodziła tancerzy gromkimi brawami, a Pan Dyrektor - słodyczami. Zobacz fotorelacje z tego wydarzenia.

 18 grudnia 2016r. dzieci  z „Festy” wystąpiły na scenie GOKSiR  w Niedrzwicy Dużej w czasie kiermaszu bożonarodzeniowego. Zatańczyły „wiewiórkę”, poleczkę i walczyka oraz zaśpiewały kilka świątecznych piosenek.  Taki sam koncert zostanie zaprezentowany na szkolnym spotkaniu świąteczno  - opłatkowym  w czwartek  22 grudnia 2016r, przygotowywanym przez klasę IVc .

 21 października 2016r na uroczystości 100-lecia naszej szkoły zespół Festa zaprezentował pieśń patriotyczną " Kwiaty polskie" oraz wiązankę tańców polskich w wykonaniu: polonez- starsza grupa zespołu, polka - Justyna Wertel, Maksymilian Pietrzak, krakowiak- Gabrysia Kępowicz, Karol Koneczny, oberek- solistka Patrycja Sulenta. Kujawiaka i mazura zatańczyli absolwenci "Festy"- Katarzyna i Maciej Iwaniakowie. Dziękujemy Im za podtrzymywanie więzi z zespołem i piękny występ.

 

ROK SZKOLNY 2015 /2016 

 16 czerwca zespół Festa wspólnie z uczniami klas II-ich wystąpił przed rodzicami. Tańcem, wierszem i piosenką dzieci podziękowały swoim mamom i tatusiom, których święta w tym czasie obchodzimy, za codzienną troskę i opiekę.

  

5 czerwca 2016 r. na festynie rodzinnym, organizowanym przez  GOKSiR w Niedrzwicy Dużej, wystąpiła zarówno starsza, jak i młodsza grupa zespołu. W kilkunastominutowym programie znalazła się, m.in. zabawa „wiewiórki” oraz walczyk i poleczka. Po występie oprócz braw i podziękowań dzieci otrzymały słodycze.

 

4 czerwca 2016 r. dwie pary towarzyskie: Gabrysia Kępowicz - Karol Koneczny, Justyna Wertel - Maks Pietrzak reprezentowały nasz zespół na II Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O berło Aleksandra Jagiellończyka” w Mielniku nad Bugiem. Dla obu par to początek turniejowej drogi tanecznej. Satysfakcjonujące więc okazały się ćwierćfinałowe miejsca i nagrody w postaci pięknych parasoli.

 

18 marca 2016r - radosnym akcentem w wykonaniu Zespołu Festa zakończyła się akademia z okazji patronalnego Święta Szkoły. Zaprezentowały się obydwie grupy taneczne oraz para towarzyska - Gabrysia Kępowicz i Karol Koneczny. Uczestnicy uroczystości uznali występ za udany, a p. Joasia nie kryła zadowolenia z postępów swoich podopiecznych.

 

21 grudnia 2015r.
"Święta,święta - czas kolędowania ..." słowami tej świątecznej piosenki rozpoczął się uroczysty wieczór, dedykowany przez zespół "Festa" swoim rodzicom i sympatykom. W pięknej i miłej atmosferze, wśród najbliższych, dzieci śpiewały kolędy, grały i recytowały bożonarodzeniowe wiersze. Z serc popłynęły życzenia wraz z 'Bukietem od Aniołków" i białym opłatkiem. Wielu z Rodziców nie kryło wzruszenia, a P. Joasia satysfakcji z efektu wielotygodniowych przygotowań.
Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Hania Aleksandrowicz- długoletnia instruktorka zespołu, która bardzo miło wspomina współpracę z zespołem,śledzi jego losy i odwiedza w miarę możliwości. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, rozmowami i upominkami dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za, wygospodarowany wśród świątecznej krzątaniny, czas poświęcony dzieciom, a na Nadchodzące Święta i Nowy Rok życzymy wszystkiego najlepszego!
Zobacz fotorelację ze spotkania.

 10 listopada zespół "Festa" zaprezentował się podczas szkolnego festiwalu pieśni patriotycznej, zorganizowanego z okazji obchodów Święta Niepodległości. Dla najmłodszej grupy wiekowej było to nie lada przeżycie, gdyż przed tak liczną publicznością maluchy występowały po raz pierwszy. Taneczny akcent uatrakcyjnił nieco wokalne popisy poszczególnych klas i spodobał się zaproszonym gościom.(fotorelacje)

 

3 września 2015 roku odbyły się pierwsze, w tym roku, zajęcia zespołu "Festa". Po rezygnacji p. Karoliny Madejczyk, nową instruktorką zespołu została p. Joanna Gugała - studentka i tancerka ZPiT "Lublin" im.Wandy Kaniorowej.  Zajęcia z "nową panią" bardzo spodobały się tańczącym dzieciom i ich rodzicom. Wszyscy liczymy na udaną i owocną współpracę, a przy okazji zapraszamy chętne osoby do wstąpienia w szeregi "Festy" ( chłopcy - szczególnie miło widziani!).

ROK SZKOLNY 2014 /2015 

 

28 czerwca 2015 r. pary towarzyskie zespołu Festa zatańczyły na festynie w Czółnach. Patrycja Sulenta - Michał Dziwulski, Natalia Suchora - Piotr Wójtowicz oraz Gabrysia Kępowicz i Karol Koneczny przedstawili turniejowe aranżacje najbardziej znanych tańców polskich: polki, krakowiaka i oberka. Oglądający nagrodzili tancerzy brawami, a organizatorzy - słodyczami.

  Pięknym polonezem, w wykonaniu najstarszej grupy zespołu „ Festa”, rozpoczęła się artystyczna część festynu  rodzinnego, odbywającego się w naszej miejscowości w niedzielę  7 czerwca 2015r.  Nasz  zespół zaprezentował się w prawie godzinnym repertuarze poszczególnych grup wiekowych i, jak w przypadku wcześniejszych występów, wzbudził zainteresowanie i entuzjastyczny odbiór wśród oglądających. (patrz fotorelacje)

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się I Puławski Turniej Tańców Polskich „Powiślaczek”. Dedykowany był on kategoriom najmłodszym oraz tym, którzy nigdy wcześniej nie występowali na turniejowych scenach.   W konkursowych  zmaganiach wzięły udział dwie pary z naszej szkoły. Natalka Suchora i Piotruś Wójtowicz z kategorii II D zaprezentowali się w półfinałach i po raz pierwszy awansowali do finałów zajmując  6 miejsce, z czego jesteśmy niezwykle dumni!!!  

 Druga para to nasi najmłodsi tancerze – debiutanci: Gabrysia Kępowicz i Karol Koneczny odnieśli niesamowity sukces! Poprzez ćwierćfinały i półfinały przebrnęli, jak zawodowi tancerze, awansując do finałów zdobywając w efekcie 4 miejsce!!! Naszym tancerzom serdecznie gratulujemy!!!

 

 „Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato…”

     Pod takim hasłem uczniowie klas I – III  przedstawili w poniedziałek 25.05.2015r program artystyczny  adresowany do  Rodziców z okazji zbliżającego się Ich święta. Zespół „ Festa”,  występując przed zebranymi na sali gimnastycznej Rodzicami, zadedykował Im to ,co potrafi najlepiej, czyli uśmiech , taniec i świąteczną piosenkę. Jak zwykle koncert przyjęto bardzo entuzjastycznie i nagrodzono brawami.

 

    23 maja tancerze Zespołu FESTA reprezentowali szkołę na I Mielnickim Turnieju Tańców Polskich     „O berło Aleksandra Jagiellończyka”.  Natalka Suchora i Piotr Wójtowicz wystąpili w ćwierćfinałach kategorii II D, zaś Patrycja Sulenta i Michał Dziwulski w kategorii III D zajęli  II miejsce!!! Oprócz turniejowych rywalizacji wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć pokaz straży granicznej. Wystarczyło też czasu na spacer nad Bugiem. W dobrych nastrojach z dyplomami, medalami i pamiątkami tancerze powrócili do przedwakacyjnych szkolnych obowiązków.

 

      Festa w ZPiT ‘’ Lublin’’ im. W. Kaniorowej

    27 marca 2015r. członkowie Festy wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do siedziby Zespołu Pieśni       i Tańca "Lublin" im. W. Kaniorowej . Podczas pięknej lekcji folkloru, bogato ilustrowanej popisami tancerzy i zespołowej kapeli, dzieci mogły poznać tańce i stroje ludowe charakterystyczne dla wybranych regionów Polski, m.in. Rzeszowszczyzny, Łowicza. Małopolski i Lubelszczyzny. Wszyscy starali się aktywnie uczestniczyć  w zajęciach. Wśród tańczących  rozpoznaliśmy kolegów i koleżanki     z naszej szkoły - aktualnie zasilających  szeregi kaniorowców  oraz  obecną instruktor  naszego zespołu -  Karolinę  Madejczyk  z partnerem  w  wyjątkowo ekspresyjnej prezentacji  kujawiaka z oberkiem. Dzięki p. Karolinie mogliśmy dodatkowo zwiedzić zaplecze zespołu - sale ćwiczeń, garderobę itd. Bogatsi o doznania estetyczne i liczne fotografie obiecaliśmy przyjechać ponownie. Wycieczkę zakończyła wizyta w McDonald’s, gdzie przy wybranych zakąskach dzieliliśmy się wrażeniami. Dla wszystkich uczestników wycieczki to był naprawdę bardzo miły dzień.  Zobacz fotorelację.

Występ podczas Święta Szkoły

Tańcem i piosenką Zespół Festa uświetnił obchody Patronalnego Święta Szkoły Podstawowej, które odbyło się 18 marca b.r. W barwnym repertuarze zaprezentowały się wszystkie trzy grupy taneczne . Mimo licznych nieobecności w zespole, spowodowanych zachorowaniami na grypę, dzieci doskonale poradziły sobie na scenie i zostały nagrodzone rzęsistymi brawami.  Zobacz fotorelację

TESTA w Puławach

Patrycja Sulenta i Michał Dziwulski, występujący od stycznia b.r w kategorii IIIB, zajęli 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", który odbył się w minioną sobotę 28.02.2015r w Puławach. Cieszymy się z sukcesu i serdecznie gratulujemy! Pozostałe pary uplasowały się na nieco niższych pozycjach, ale wzbogaciły się o kolejne konkursowe punkty.

W środę 28 stycznia 2015r. odbyło się w naszej szkole śródroczne zebranie z rodzicami. Po wystąpieniu Dyrektora Szkoły przed publicznością zaprezentowały się w krótkim repertuarze wszystkie grupy Zespołu Festa. Taneczny występ zakończyły pokazy polki i krakowiaka w wykonaniu par towarzyskich, reprezentujących naszą szkołę na Ogólnopolskich Konkursach Tańca Polskiego: Patrycja Sulenta - Michał Dziwulski, Zuzia Kowalczyk - Michał Wojtyła oraz Natalia Suchora i Piotr Wójtowicz. Wszystkie prezentacje bardzo się podobały. Zobacz fotorelację z występu Festy.

 6 grudnia 2014r. pary towarzyskie Zespołu Tanecznego FESTA wzięły udział w mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich  „O szablę Kmicica” w Drohiczynie na Podlasiu . Pary: Zuzanna Kowalczyk i Michał Wojtyła oraz Patrycja Sulenta i Michał Dziwulski już od dwu lat reprezentują nasz zespół  w tego typu konkursach, natomiast Natalia Suchora i Piotr Wójtowicz wystąpili po raz pierwszy. Wszystkie pary satysfakcjonująco przebrnęły przez eliminacje w swoich kategoriach, licznie reprezentowanych przez zespoły z całej Polski i zdobyły kolejne konkursowe punkty . Otrzymały okolicznościowe upominki  i dyplomy oraz słodkości od św. Mikołaja . Tancerzom serdecznie gratulujemy udanego występu oraz  życzymy wielu sukcesów w 2015 roku!

21 października b.r na uroczystym ślubowaniu klas I - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr. 1w Niedrzwicy Dużej - zaprezentowały się wszystkie grupy zespołu Festa, z najmłodszą włącznie. Dzieci zatańczyły m.in. poloneza, polkę oraz suitę tańców śląskich, uświetniając w ten sposób wspomnianą uroczystość.  Występ nagrodzono brawami i słodyczami.

 

 ROK SZKOLNY 2013 /2014

W ostatni weekend czerwca cały zespół wystąpił przed widownią zgromadzoną na placu przed GOKSiR-em z racji odbywających się właśnie Dni Niedrzwicy. Opatrzony przychylnym komentarzem prowadzących repertuar, przypadł do gustu oglądającym - głównie rodzinom tańczących dzieci, podobnie jak prezentacja kujawiaka, mazura i oberka w wykonaniu Kasi I Maćka Iwaniaków - absolwentów naszego zespołu. ( zobacz fotorelacje)

 

22 czerwca 2014r. na II Turnieju Tańca Towarzyskiego, odbywającym się w naszej szkole, zaprezentowali się Dorota Pietrzak i Szymon Chamera oraz  Patrycja Sulenta i Michał Dziwulski w towarzyskiej formie polki, krakowiaka i oberka. Choreografia oraz sceniczne obycie tancerzy znalazły uznanie u organizatorów w/w turnieju i licznie zgromadzonej publiczności. (zobacz fotorelacje)

 

8 czerwca 2014r. w czasie rodzinnego festynu w Strzeszkowicach wystąpiły obydwie grupy zespołu Festa. Mimo upalnej pogody i niezbyt sprzyjających występowi warunków dzieci pokazały się z jak najlepszej strony. Wszyscy obecni zgromadzili się na miejscu występu i  z uznaniem obserwowali popisy młodych tancerzy, podziwiali ich wygląd i umiejętności. Organizatorzy byli wdzięczni za przyjęcie zaproszenia i piękny występ. Dzieci nagrodzono wielkimi brawami i słodyczami. ( zobacz fotorelacje)

 

 Z okazji Dnia Matki obchodzonego w naszej szkole 26 maja 2014r przez klasy młodsze obie grupy zespołu Festa dały piękny barwny koncert dedykowany Mamom. Występ urozmaicił program artystyczny przygotowany przez poszczególne klasy i wzruszył obecne na widowni mamy. W ten sposób dzieci podziękowały Im za trud wychowania i codzienną troskę. DZIĘKUJEMY.  (zobacz fotorelację)

24 maja 2014r. w Mielniku nad Bugiem miał miejsce I Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O berło Aleksandra Jagiellończyka". Nasz zespół reprezentowali Patrycja Sulenta i Michał Dziwulski w kat.II b oraz Katarzyna i Maciej Iwaniak nasi absolwenci, a prywatnie - rodzeństwo - w kat.V b. Pierwsza z par po pomyślnych eliminacjach dotarła do ćwierćfinału, natomiast Kasia i Maciek zajęli I miejsce!!! Dziękujemy Wam za przekazany szkole puchar, cieszymy się z sukcesu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

4 kwietnia 2014r. 3 pary wzięły udział w Turnieju Tańców Polskich „Mazur 2014” w Wieliszewie. Po raz pierwszy zaprezentowała się para : Zuzia Kowalczyk i Michał Wojtyła. Zarówno oni jak i pozostałe pary satysfakcjonująco przebrnęły przez eliminacje. Zuzi i Michałowi życzymy wytrwałej pracy i powodzenia na kolejnych turniejach.

18 marca 2014 r. w czasie uroczystych obchodów Święta Szkoły ZT „ Festa” pokazał się w całej okazałości, prezentując nowy i ciekawy repertuar. Grupa młodsza wykonała układ taneczny „latające smoki”, suitę śląską oraz krakowiaka. Grupa starsza zaprezentowała polkę lubelską, kołomajki i dostojnego poloneza. Występ bardzo spodobał się zarówno społeczności szkolnej, jak i zaproszonym gościom. Zespół otrzymał propozycję udziału w uroczystości gminnej związanej z kanonizacją Papieża Jana Pawła II.

W dniach 7 – 8 marca 2014 r. 5 par reprezentowało nasz zespół na Turnieju Tańców Polskich „O pierścień Księżne Izabeli” w Puławach. Najwyżej, bo na 6 miejscu uplasowali się  Natalia Polaczek i Marcin Grudziński. Pozostałe pary rywalizowały w ćwierćfinałach, zdobywając kolejne cenne punkty w swoich kategoriach. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy!

  

ROK SZKOLNY 2012 /2013

 

6 lipca 2013r. młodsze pary towarzyskie wyjechały do Siemiatycz, by wziąć tam udział w Konkursie Tańców Polskich " O Podlaską Szyszkę". Wszystkie pary awansowały do mocnego ćwierćfinału, uznając to za swój duży taneczny sukces, w tak licznie reprezentowanej kategorii II B.
W przerwie między poranną, a popołudniową rywalizacją odbyliśmy wycieczkę na, położoną nieopodal Siemiatycz, Świętą Górę Grabarkę. Miejsce to zrobiło na nas duże wrażenie, choćby z powodu tysięcy krzyży wniesionych i ustawionych przez pielgrzymów wokół niedużej lecz pięknej cerkwi. 

23  czerwca 2013r., na corocznie obchodzonych Dniach Niedrzwicy, zaprezentowały się wszystkie grupy  Zespołu Festa wraz z instruktorką p. Karoliną Madejczyk. W dwu koncertowych odsłonach można było oglądać i podziwiać dotychczasowy dorobek niedawno reaktywowanego zespołu. 

1 czerwca 2013r - Taneczny Dzień Dziecka połączony z I Turniejem Tańca Towarzyskiego, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, przyciągnął do naszej szkoły liczną publiczność i fanów tańców latynoamerykańskich.
Pan Dyrektor Andrzej Pastuszak - sprawujący funkcję gospodarza obiektu, witając przybyłych gości, zaproponował obejrzenie krótkiego występu par towarzyskich Zespołu Festa, jako alternatywnego rodzaju tańca i rywalizacji. 
"Nasi'' tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami.

11 maja 2013 r.  te same pary towarzyskie, które reprezentowały nas w Wieliszewie, wzięły udział w Królewskim Ogólnopolskim  Konkursie  Tańców  Polskich w Wilanowie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej  ( jak w Wieliszewie), w dość licznie reprezentowanej kategorii  II B,  dotarły aż do ćwierćfinału. To duże osiągnięcie dla początkujących tancerzy. Oby tak dalej !  Pary gimnazjalne  zajęły półfinałowe miejsca w kategoriach III B i IVB.

W dniach 11 - 12 kwietnia 2013 r. w Wieliszewie k. Warszawy odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich MAZUR połączony z obchodami 15 rocznicy powstania Zespołu Tańca Ludowego PROMYKI. Zespół FESTA reprezentowało 5 par - w kategorii II B : Aleksandra Pietrzak- Michał Dziwulski, Patrycja Sulenta - Michał Wojtyła, Dorota Pietrzak - Szymon Chamera, Natalia Polaczek - Marcin Grudziński  w kategorii III B oraz Katarzyna Iwaniak - Piotr Bednarz - w kategorii IV B.

W finałowych rozgrywkach w kategorii III B Natalia Polaczek i Marcin Grudziński zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy wyjazdu serdecznie dziękują Pani Marcelinie Siembida-Pietrzak za sfinansowanie transportu do Wieliszewa.

  18 marca 2013 r. tradycyjnie obchodziliśmy Święto Szkoły. Zespół FESTA uświetnił tę uroczystość, prezentując się w krótkim programie artystycznym. Złożyły się nań zarówno tańce estradowe, jak i ludowe. Po raz pierwszy przed szkolną widownią wystąpiły pary towarzyskie w turniejowych odsłonach polki i krakowiaka. Instruktor zespołu p. Hanna Aleksandrowicz przedstawiła tancerzy i opowiadając o korzyściach płynących z nauki tańca, zachęcała oglądających do wstąpienia do zespołu.

  2 marca 2013r. najmłodsze pary towarzyskie zespołu FESTA :

Patrycja Sulenta - Michał Wojtyła, Ola Pietrzak- Michał Dziwulski, Dorota Pietrzak - Szymon Chamera
wzięły udział w eliminacjach XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich " O Pierścień Księżnej Izabeli" w Puławach.
Mimo dużej konkurencji konkurs się dzieciom bardzo spodobał, wzbudził w nich zainteresowanie tą formą tańca polskiego oraz zachęcił do dalszej pracy nad własnymi umiejętnościami. Wszyscy już planują następny wyjazd.
Spośród par gimnazjalnych najwyżej, bo na VI miejscu, uplasowali się Natalia Polaczek i Marcin Grudziński.
Wszyscy tancerze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kubki z logo konkursu.

 22 października 2012 r.podczas Ślubowania Klas Pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum-wystąpiły dzieci młodsze i pary towarzyskie zespołu FESTA. Swoim występem dostarczyły wielu radosnych wrażeń licznie zgromadzonej publiczności. Taneczny koncert spodobał się na tyle, że do zespołu przybyło wielu potencjalnych tancerzy. Tylko w najmłodszej grupie jest ich obecnie ponad 20.

 

 Rok szkolny 2011/2012

 

7 lipca 2012 r. pary towarzyskie - N. Polaczek i M. Grudziński oraz K. Iwaniak i  P. Bednarz zaprezentowały się na  Turnieju Tańca Polskiego w  Siemiatyczach. Druga  z par zajęła 4 miejsce w kat. III B.

 W dniu 24 czerwca 2012 r. w ramach Dni Niedrzwicy zadebiutowała najmłodsza grupa zespołu wywołując wśród oglądających bardzo pozytywny odzew. Dzieci zatańczyły poloneza, piosenkę w stylistyce krakowiaka oraz wiązankę tańców lubelskich. Grupa starsza, uzupełniona przez kilkoro absolwentów zespołu, przedstawiła suitę tańców polskich, która widzów nie tylko zachwyciła, ale również wzruszyła.

 25 kwietnia 2012 r. starsi tancerze mieli okazję pokazać swoje umiejętności i podzielić się nimi  z  podopiecznymi  Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Załuczu, odpowiadając tym samym na  zaproszenie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego.

 Instruktorka zespołu p. H. Aleksandrowicz z przyjemnością opowiadała o tańcach polskich, których jednocześnie oglądający mogli nauczyć się od demonstrujących je tancerzy. Wszyscy bawili się doskonale , łącząc przyjemne z pożytecznym, a  spotkanie zakończył wspólny słodki poczęstunek i zaproszenie do dalszej współpracy.

  14 kwietnia 2012 r. te same pary wyjechały na turniej do Wieliszewa k/ Warszawy. Tam również znalazły się w półfinale, pozostawiając w eliminacjach i ćwierćfinałach licznych konkurentów. Kategoria IIIB była wyjątkowo licznie reprezentowana przez pary z całej Polski.

 3 grudnia 2011 r. na XIII Regionalnym Turnieju Tańców Polskich „ O Złoty Klucz’’ w Drohiczynie, a następnie 25 lutego 2012 r. w Puławach - XI Ogólnopolski Konkurs „ O Pierścień Księżnej Izabeli” nasz zespół reprezentowały pary : Kinga Węcławska – Piotr Kosik oraz Natalia Polaczek – Marcin Grudziński. W kategorii IIIB obie pary zajęły sąsiednie półfinałowe miejsca.

21 grudnia 2015r.
"Święta,święta - czas kolędowania ..." słowami tej świątecznej piosenki rozpoczął się uroczysty wieczór, dedykowany przez zespół "Festa" swoim rodzicom i sympatykom. W pięknej i miłej atmosferze, wśród najbliższych, dzieci śpiewały kolędy, grały i recytowały bożonarodzeniowe wiersze. Z serc popłynęły życzenia wraz z 'Bukietem od Aniołków" i białym opłatkiem. Wielu z Rodziców nie kryło wzruszenia, a P. Joasia satysfakcji z efektu wielotygodniowych przygotowań.
Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Hania Aleksandrowicz- długoletnia instruktorka zespołu, która bardzo miło wspomina współpracę z zespołem,śledzi jego losy i odwiedza w miarę możliwości. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, rozmowami i upominkami dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za, wygospodarowany wśród świątecznej krzątaniny, czas poświęcony dzieciom, a na Nadchodzące Święta i Nowy Rok życzymy wszystkiego najlepszego!
Zobacz fotorelację ze spotkania.